Sistem açılırken bir süre siyah ekranda kalıp öyle açılıyor

mertlev

Kilopat
Merhaba. Daha önce böyle bir sorunla karşılaşmamıştım, sistemi açıyorum anakartın logosu çıkıyor falan ondan sonra direkt şifre ekranı geliyordu ama şimdi bir 15sn kadar siyah ekranda bekleyip öyle geliyor şifre ekranı.
Başlangıç uygulamalarının hepsi devre dışı. Sorun neden kaynaklı olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. Daha önce böyle bir sorunla karşılaşmamıştım, sistemi açıyorum anakartın logosu çıkıyor falan ondan sonra direkt şifre ekranı geliyordu ama şimdi bir 15sn kadar siyah ekranda bekleyip öyle geliyor şifre ekranı.

Ne kadar etki eder bilmiyorum ama Fast boot kapalı olabilir.

İşlemciniz Ryzen 7. nesil mi?

Diskle alakalı, SSD/HDD hangi marka kullanıyorsunuz?

Hocam M.2 var sadece Kingston NV2, değerlerini atayım.

Okuma hızı stabil ama yazma hızı genelde 2000 civarı çıkıyor, şuan sanki bi dengesizlik var ilki 1400 ikincisi 270, çok düşük çıkmış neden anlamadım.

Şimdi tekrar yaptım testi bu sefer böyle bir sonuç çıktı, işin ilginç yanı ilk testtede arka planda herhangi bir işlem yoktu.

Dosya Ekleri

• unknown_2023.04.09-03.43.png
    unknown_2023.04.09-03.43.png
    33,7 KB · Görüntüleme: 27
  • unknown_2023.04.09-03.51.png
    unknown_2023.04.09-03.51.png
    33,8 KB · Görüntüleme: 15
Son düzenleme:
Hocam M.2 var sadece Kingston NV2, değerlerini atayım.

Okuma hızı stabil ama yazma hızı genelde 2000 civarı çıkıyor, şu an sanki bir dengesizlik var ilki 1400 ikincisi 270, çok düşük çıkmış neden anlamadım.

Şimdi tekrar yaptım testi bu sefer böyle bir sonuç çıktı, işin ilginç yanı ilk testtede arka planda herhangi bir işlem yoktu.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hocam aynen videoda gösterdiği yerden kapatmıştım, açık ve kapalıyken aynı durum bir fark yok maalesef.

@Serush hocam dönmediniz?

Geri
Yukarı