Sistem açılırken PSU'dan ses geliyor ve görüntü gelmiyor

elevenn

Zeptopat
Daha fazla  
Merhaba, bilgisayarımı 2021 senesinin sonunda aldım. Aldıktan birkaç gün sonra PSU kablosu bozulmuştu ben de farklı bir kablo aldım. Öncesini hatırlamıyorum ama bilgisayarımı her açtığımda aynı sıkıntıyla karşılaşıyorum olay şu şekilde: Eğer bilgisayarımı kapattığımda takılı olan tüm USB kabloları ve güç kablosunu çıkarmazsam tekrar açmaya çalıştığım zaman fanlar çalışıyor ancak görüntü yok ve PSU'dan garip bir ses geliyor. Kısık bir sesle tık tık tık tık tık ediyor saniye başına 2 kere olmak üzere. Ancak kapattığım zaman söylediğim gibi takılı olan tüm USB kabloları ve PSU kablosunu çıkarırsam açarken sorun olmuyor. Ayrıca buna ek olarak bilgisayarı kapattığımda eğer çıkarmazsam klavyemin yan kısmındaki ışıkları yanıyor, tuşlarındaki ışıklar değil sadece sağ ve solundaki kırmızı ışıklar. Sorun belki sonradan aldığım PSU kablosundadır diye düşünerek farklı kabloları da kullandım ancak onlarda da aynı şeyi yaşadım. Sorun PSU'da mıdır eğer öyleyse sorun nedir yardımcı olabilir misiniz? Yeni PSU almam gerekir mi? PSU'su kasayla beraber gelen PSU.

PSU modeli: POWER BOOST 650W 80+ 120mm Fanli PSU | ITOPYA

Geri
Yukarı