Sistem açılışında bazen VGA ışığı yakıyor

Eren Ulusoy 06

Kilopat
Selamlar. Sistemimi toplayalı 7 ay oluyor ve şu ana kadar bir sıkıntı yaşatmadı. Ancak son 2 3 gündür bilgisayarı açarken bazen anakart üzerindeki beyaz VGA ışığı yanıyor. Her şeyi kontrol ettim. RAM'lar 3600MHz de sorunsuz çalışıyor. İşlemci, SSD ve ekran kartında da hiçbir sıkıntı yok. Hepsi stabil çalışmakta. Neden yandığını anlamadığım için biraz araştırdım. Bilgisayarı açmadan önce monitörü açıp bir 2-3 dakika bekledikten sonra bilgisayarı açarsam ışık yanmıyor.
Aynı şekilde bilgisayarı açıp yine ışığın yandığını görürsem kilit ekranında monitör açık iken restart atarsam yine ışık sönüyor. Sizce bu neden kaynaklanıyordur? Küçük bir yazılımsal hata olabilir mi? Cevaplarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkür ederim saygılar.

Sistemim aşağıdadır;
  • Ekran kartı: 3070 Aorus Master.
  • İşlemci: 3700X AMD. Wraith Prism.
  • SSD: Samsung 970 EVO.
  • PSU: RM850X.
  • Anakart: ASUS B550-F GAMING Wi-Fi.
  • RAM: G.Skill 3600MHz Ripjaws.

Son düzenleyen: Moderatör:
Selamlar. Sistemimi toplayalı 7 ay oluyor ve şu ana kadar bir sıkıntı yaşatmadı. Ancak son 2 3 gündür bilgisayarı açarken bazen anakart üzerindeki beyaz VGA ışığı yanıyor. Her şeyi kontrol ettim. RAM'lar 3600MHz de sorunsuz çalışıyor. İşlemci, SSD ve ekran kartında da hiçbir sıkıntı yok. Hepsi stabil çalışmakta. Neden yandığını anlamadığım için biraz araştırdım. Bilgisayarı açmadan önce monitörü açıp bir 2-3 dakika bekledikten sonra bilgisayarı açarsam ışık yanmıyor.
Aynı şekilde bilgisayarı açıp yine ışığın yandığını görürsem kilit ekranında monitör açık iken restart atarsam yine ışık sönüyor. Sizce bu neden kaynaklanıyordur? Küçük bir yazılımsal hata olabilir mi? Cevaplarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkür ederim saygılar.

Sistemim aşağıdadır;
  • Ekran kartı: 3070 Aorus Master.
  • İşlemci: 3700X AMD. Wraith Prism.
  • SSD: Samsung 970 EVO.
  • PSU: RM850X.
  • Anakart: ASUS B550-F GAMING Wi-Fi.
  • RAM: G.Skill 3600MHz Ripjaws.

VGA kablosunu ya da dönüştürücü varsa onu değiştirmeyi deneyin.

VGA kablosunu ya da dönüştürücü varsa onu değiştirmeyi deneyin.

Bu sistemde VGA kullanmak sizce de biraz saçma olmaz mı? DP kullanıyorum. Sistemde VGA kablosu ya da dönüştürücüsü yok. Ayrıca VGA ışığının VGA kablosu ile ilgisi de yok bildiğim kadarı ile. Bilmiyorsam düzeltin lütfen ilk defa sizden duyuyorum VGA ışığının VGA kablosu ile ilgisi olabileceğini :D

Geri
Yukarı