Çözüldü Sistem açılışında uyarı sesi sorunu

• Konuyu başlatan Pl3x
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 6
  • Görüntüleme 265
Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Pl3x

Hectopat
Kasayı temizlemek için ekran kartını söktüm sonra üzerinden fanını da söktüm, işlemci fanını söktüm, RAM'i de söktüm hepsini temizleyip yerine taktım. Güç düğmesine tıklıyorum bilgisayardan 30 küsür kere kısa bip sesleri geliyor ve kendini yeniden başlatıp aynı işlemi tekrar uyguluyor. Acaba bir parçaya zarar mı verdim yoksa bir şeyi tam takamadım mı ?

Çözüm
Emin olmak için başka bir PSU ile denemen lazım.
PSU'nun güc kablosu giriş kısmı oynama yapıyor. Onla ilgili midir acaba?
Onunla ilgiliymiş. Giriş biraz içeride olduğu için kabloyu tam takamamışım, sorun çözüldü. Teşekkürler hepinize.
Kasayı temizlemek için ekran kartını söktüm sonra üzerinden fanını da söktüm, işlemci fanını söktüm, RAM'i de söktüm hepsini temizleyip yerine taktım. Güç düğmesine tıklıyorum bilgisayardan 30 küsür kere kısa bip sesleri geliyor ve kendini yeniden başlatıp aynı işlemi tekrar uyguluyor. Acaba bir parçaya zarar mı verdim yoksa bir şeyi tam takamadım mı ?
Muhtemelen bir şeyi takamamışsındır. Anakartını intertte aratarak hangi bip sesinin neyden kaynaklandığı bulabilirsin. Sorununu bu şekilde bulup ona yoğunlaşabilirsin.

Kasaya gelen güç kablosunu çıkarın, power düğmesine tekrarlı şekilde 5-6 defa basarak statik elektiriği boşaltın ve söktüğünüz her parçayı tek tek elden geçip kontrol edin daha sonra yerlerine de takarken doğru ve tam takıldığından emin olun.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı