Sistem bir anda kapanıyor ve olay görüntüleyicisinde "Kernel Power 41 (63)" hatası oluyor

Hadron11

Decapat
Daha fazla  
Hocam öncelikle iyi günler çok kısa duygularımı anlatarak başlamak istiyorum günlerdir bu hatanın neden kaynaklandığını çözmeye çalışıyorum. Not defterine notlar tuttum + (-) yani hataları eleme yaparak çözmeye çalıştım olmuyor şimdi size konuyu açayım? Ben bir bilgisayar topladım ve bu bilgisayardan BF1 oynamaya başladım oyunu tam 70 saat hiçbir sorun yaşamadan 4K+Full ayarlarda sabit 60 70 FPS arası hiçbir takılma olmadan oynadım. Ondan sonra bir gün ansızın bilgisayar kapandı en başta anlam veremedim ısıdan diye düşündüm sonra günler geçti bu sefer de GTA 5'te kapanınca sistem olay görüntüleyicisine girdim ve o pislik hatayı gördüm. Şimdi internette birçok araştırma yaptım sistemsel diyen var donanımsal diyen var kafama takılan şu eğer bu donanımsal bir sorun ise nasıl oldu da ben 70 saat BF1 100 saat GTA 5 oynadıktan sonra olmaya başladı? Yani PSU'um mu yaşlandı da bu hatayı alıyorum anlamadım :D çok sinir bozucu bir şey bir türlü işin içinden çıkamıyorum çok rica ediyorum burada bir beyin fırtınası yapalım ve şu sorunu çözelim. Şimdiden değerli yorumlarınız için çok teşekkür ediyorum iyi günler iyi geceler hayırlı günler diliyorum.

Dip not Windows orijinal daha bir tane bile korsan uygulama görmedi bilgisayar. BIOS en son güncel, tüm sürücüler en son güncel, sistem temiz ve oynadığım oyuna göre bazen işlemci 80 dereceyi görüyor. Ayrıca PC kapanınca PSU'nun düğmesini bir kez aç kapa yapınca tekrar açılıyor ya da ben böyle biliyorum. Çünkü kapanınca Max 2 dakika bekliyorum belki 10 20 dakika beklesem PSU'yu aç kapa yapmadan da açılır bilgisayar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yazılım kaynaklı değil bu sorun tek tek her şeyi denemen gerekiyor. Sorunun çözümü bu yukarıda da söylemiştim.
İlk olarak en kolay değişen parçadan yani RAM'den başlamanı öneririm. Ondan sonrasında PSU ve ekran kartını değiştirerek sistemi test edebilirsin. Memtest 16GB Ram için yaklaşık 3 saat sürüyor. PSU'n dandik ise bu sorun ondan kaynaklanıyor olabilir. PSU'n donanımsal olarak iyi olmayabilir sorunlu olabilir.

Daha basit açıklıyım PSU'n sorunlu ise 70 saatlik ömrü varmış demek ki.
aga bu nasıl iş psuyuda özellikle sorun olmasın diye cooler master aldım

neyse bir psu daha alırım teşekkürler

neyse bir psu daha alırım teşekkürler
hocam birde psu ya çeker ya çekmez ömrü bitersede full kapanır açılmaz öyle değilmi 70 saat ultra performans oyun ömrü vardı bitti denmesi biraz garip geldi yinede teşekkürler cevap için :)

Son düzenleme:

Geri
Yukarı