Sistem boşta işlemi 90 CPU harcıyor

Destie

Hectopat
Daha fazla  
Virüs yok. Windows Update ve Defender'ı kapatıp açmayı, hizmetleri durdurmayı denedim. MSConfig'den Windows'u hizmetler olmadan başlatmayı, normal olarak başlatmayı, başlatma hizmetlerinden tüm servisleri devre dışı bırakıp başlatmayı da denedim. 1 haftadır boşta ve sessiz modda iken %1 falan CPU kullanımım vardı. Şu anda da durum böyle. Ne gibi değişiklikler yaptığımı hatırlamıyorum çünkü pek bir şey değiştirmedim bilgisayarda.

1610594832360.png

Ve aynı zamanda garip bir şekilde 16 GB RAM'in 6.5Gb'ı boştayken kullanılıyor. Arkada bu kadar RAM tüketecek bir şey asla yok.

1610595326057.png

1610595364934.png

Sanırım asıl sorunum işlemci. Bilgisayarı açar açmaz boştayken 4.5GHz'da çalışıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
'Sistem boşta' İşlemi CPU'yu 90 kulanmıyor aslında size orda %90 boşta olarak gösteriyor arkaya birkaç işlem açarsanız düştüğünü farkedebilirsiniz.
Yüksek Ghz için güç Seçeneklerine girin ve güç tasarufu veya dengeli profilini seçin Ghzin düşmesi gerek.

'Sistem boşta' işlemi CPU'yu 90 kulanmıyor aslında size orada %90 boşta olarak gösteriyor arkaya birkaç işlem açarsanız düştüğünü farkedebilirsiniz.
Yüksek GHz için güç seçeneklerine girin ve güç tasarufu veya dengeli profilini seçin GHz'in düşmesi gerek.

Evet haklısınız ama zaten sessiz modda çalışıyor.

Geri
Yukarı