Sistem çalışırken birden kapanıyor

Engincan8

Decapat
Daha fazla  
Merhaba PC açıkken birden kapandı, kasaya baktığımda çalışıyordu ama monitör fare kulaklık klavye vs. hiçbir şey çalışmıyordu. Ekranı açtığımda yazı çıkmıyordu ama kasadaki fanlar hala dönmeye devam ediyordu, bayağı araştırdım RAM'ı çıkarıp silgi vs sürdüm tekrar taktım düzeldi fakat 20 dk sonra tekrar yaşadım, ne yapabilirim bu konu hakkında ve nasıl düzelir?

Benim biligsayarım da bir ara durduk yere kapanıyo ama fanlar dönmeye devam ediyordu, tam güç kaynağını garantiye gönderecektim ki ekran kartını tam oturtamadığımı farkettim. Bütün slotların oturup oturmadığını kontrol et bence.

Aynı sorunu bende yaşıyordum ve ekran kartını çıkartıp sokete giren sarı kısmı silgiyle temizleyip tekrar taktım ve sonra bu sorun ortadan kalktı. Bir deneyin isterseniz.

HDD veya SSD hakkın rahmetine kavuşmuş gibi geldi bana.

Hard disk sıkıntısı gibi geldi bana.

Hard disk aldım ama takmayı bilmediğim için duruyor tek SSD var şu an.

Aynı sorunu bende yaşıyordum ve ekran kartını çıkartıp sokete giren sarı kısmı silgiyle temizleyip tekrar taktım ve sonra bu sorun ortadan kalktı. Bir deneyin isterseniz.
Benim biligsayarım da bir ara durduk yere kapanıyo ama fanlar dönmeye devam ediyordu, tam güç kaynağını garantiye gönderecektim ki ekran kartını tam oturtamadığımı farkettim. Bütün slotların oturup oturmadığını kontrol et bence.

Ekran kartı ve RAM'leri silgiyle silip sokete tekrar oturttum ama sorunum hala düzelmedi.

Yardım eder misiniz?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı