Sistem çalışırken klavye, mouse ve monitör kapanıyor

umutcanylc

Femtopat
Daha fazla  
RAM
8GB Hyperx Predator 3000 mhz Ram
SSD veya HDD modeli
SSD HP EX900 500GB PCIe NVME
Ekran kartı
Sapphire RX 570 4GB OC
Anakart
Gigabyte B450M S2H
İşlemci
AMD Ryzen 5 2600
Merhaba iyi Sosyaller, sorunumu şöyle anlatmak istiyorum.
Bilgisayarımı açtığımda genelde Opera GX'i açtığımda bir anda donuyor hiçbir şey yapamıyorum. Ardından klavye, mouse ve monitörün ışıkları gidip kendilerini kapatıyorlar ama kasa ışıkları yanıyor ve fanlar dönmeye devam ediyor. Bilgisayarımı 2019 da aldım ve tam 2 yıl garantisi bittikten sonra olmaya başladı bu problem. Bilgisayarcıma götürdüğümde SSD de sıkıntı olduğunu ve SSD'yi değiştirince sorunun çözüleceğini söyledi. Ben de M.2 SSD aldım ve eski SSD'mi kardeşimin bilgisayarına taktım(onda hiçbir sorun yok). Ben M.2 SSD takmama rağmen hâla aynı sorunu yaşıyorum. Bununla ilgili forumda birkaç konuya baktım ama herhangi bir çözüm bulamadım yardımcı olursanız sevinirim.

Donanım:
Gigabyte B450M S2H.
Sapphire RX 570 4 GB OC.
Power Supply 500W.
8 GB HyperX Predator 3200 MHz RAM.
SSD HP EX900 500GB PCI-e NVMe.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum, bilgin olmadığı konuya neden yazıyorsun?

Adam cevap alamamış ve bildiğim kadarıyla yazdım araştırdığımda çıkan sonuçlarıda arkadaşa önerdim ayrıca baktığım yerin linkinde verdim bir arkadaş daha bu konu ile ilgili konu açmış onun yanıtlarına bakarak söyledim.

Adam cevap alamamış ve bildiğim kadarıyla yazdım araştırdığımda çıkan sonuçları da arkadaşa önerdim ayrıca baktığım yerin linkinde verdim bir arkadaş daha bu konu ile ilgili konu açmış onun yanıtlarına bakarak söyledim.

Bir kişinin cevap alamamasından daha kötüdür, yanlış cevap alması. Her insan biraz bildiği konuya cevap yazsa ne olur bu forumun hali?

USB portları ile alakası olmadığını biliyorum hocam normal şekilde çalışıyorlar sorun çok farklı bir şey her kafadan da bir ses çıkıyor internetteki araştırmalarımdan, garantisi de bitti sistemin ne yapacağımı bilmiyorum.

Kanka bende sorununa biraz yardımcı olmaya çalıştım cevapsız kalma diye ama her şeyin normal gözüküyor belki klavye mousende sorun vardır yardımcı olmaya çalışıyorum ama bu kadar oluyor.

Bir kişinin cevap alamamasından daha kötüdür, yanlış cevap alması. Her insan biraz bildiği konuya cevap yazsa ne olur bu forumun hali?

Haklısınız hocam özür dilerim ama cevap alamadığını görünce elimden geldigince yardimci olmak istedim eger bilginiz varsa sizin yardimci olmaniz daha dogru olacaktir.

Kanka bende sorununa biraz yardımcı olmaya çalıştım cevapsız kalma diye ama her şeyin normal gözüküyor belki klavye mousende sorun vardır yardımcı olmaya çalışıyorum ama bu kadar oluyor.

Haklısınız hocam özür dilerim ama cevap alamadığını görünce elimden geldigince yardimci olmak istedim eger bilginiz varsa sizin yardimci olmaniz daha dogru olacaktir.
Hocam klavye ve mousem farklıyken de aynı sorunu yaşamıştım ayrıca dediğim gibi monitör de kendini kapatıyor. Yine de yardımlarınız için teşekkürler

Geri
Yukarı