Sistem çift monitör bağlıyken açıldığında görüntü gelmiyor

Kadir Yarman

Decapat
Selamlar arkadaşlar. dün akşam itibarıyla kullandığım sistemimde çift monitöre geçmiş bulunmaktayım fakat şöyle bir sıkıntıyla karşılaştım:

Öncelikle Gigabyte RX590 ekran kartı kullanıcısıyım. ana ekranımı DisplayPort kablosu üzerinden bağlamaktayım. ikinci ekranımı ise VGA to HDMI dönüştürücüsü ile bağlamaktayım. Kasanın güç tuşuna basınca ön fanlar aşırı derecede ses çıkartıyor. kasa açılıyor fakat görüntü iki monitöre de gelmiyor. DisplayPort kablosunu çıkarıp res attığımda ise görüntü geliyor. sonrasında geri takarak kullanabiliyorum. İnternetteki forumlardan araştırdığım kadarıyla RX590 ekran kartları çift monitörde belli sıkıntılar çıkarıyormuş ama böyle bir sorun bulamadım. yardımcı olursanız sevinirim. Az önce denediğime göre DisplayPort kablosu bağlıyken de aynı sorunu yaşıyorum. Sorun sizce kablodan mı? Kabloyu internetten sipariş ettim ve elime daha dün ulaştı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorunun kabloda olduğunu sanmıyorum. İkinci monitörü dönüştürücü ile bağladığın için olabilir. Kalitesiz bir dönüştürücü bu soruna yol açabilir. Ayrıca VGA to HDMI değil anladığım kadarıyla HDMI to VGA bir dönüştürücü kullanıyorsun. Ekran kartına VGA olduğunu sanmıyorum.

Monitöründe HDMI varsa direkt olarak HDMI ile bağlamanı tavsiye ederim.

Sorunun kabloda olduğunu sanmıyorum. İkinci monitörü dönüştürücü ile bağladığın için olabilir. Kalitesiz bir dönüştürücü bu soruna yol açabilir. Ayrıca VGA to HDMI değil anladığım kadarıyla HDMI to VGA bir dönüştürücü kullanıyorsun. Ekran kartına VGA olduğunu sanmıyorum.

Monitöründe HDMI varsa direkt olarak HDMI ile bağlamanı tavsiye ederim.

Galiba dediğiniz gibi ikinci olarak kullandığım monitörde HDMI bulunmuyor DisplayPort kablosunu bilgisayar açılırken çıkarıp takmam bir sıkıntıya sebep olur mu girişten veya kablo ucu bakımından?
Kabloyu ekran kartıma bağladığımda böyle bir hata veriyor üstelik.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2020-11-25 133754.png
    Ekran görüntüsü 2020-11-25 133754.png
    43,8 KB · Görüntüleme: 33
Son düzenleme:
Kabloyu aldığım yerle görüştüm kabloyu onlara göndermemi inceleme yapılacağını söylediler sorunun ekran kartımda da olabileceğini söylediler. Ekran kartımda bir sorun olacağını sanmıyorum sistemim daha 1 yıllık dönüştürücümün de kalitesiz olduğunu sanmıyorum Dark marka dijital bir dönüştürücü.
Bu hata normal. Diğer monitörün çözünürlüğü farklıysa yapabilir.
Diğer monitörümün çözünürlüğü 1366x768 gibi bir şey olması lazım.
Ve de sadece ana ekranımı DisplayPort kablosu üzerinden bağladığımda da aynı problemi yaşamaktaydım büyük ihtimalle kablodan olduğunu düşünüyorum. Teşekkürler yardımınız için.
Bu arada şunu da eklemek istiyorum aklıma yeni geldi kusura bakmayın DisplayPort kablo ile bağladığımda klavye ve mousema ışıkları yanmıyordu büyük ihtimalle elektrik gelmiyordu. Kısa devre yaptırma gibi bir durumu olacağını sanmıyorum ama bunun gibi durumlardan pek anlamadığın için soruyorum. Bir görüntü kablosunun kısa devre yaptırma vs. gibi bir durumu olur mu?
Sorun kablodanmış arkadaşlar bugün kablo geldi elime değişim yapılmış ve hiçbir şekilde aynı sorunu yaşamadım teşekkürler herkese.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı