Sistem durduk yere kasmaya ve kapanmaya başladı

AlperVR

Decapat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Her şey var
Bilgisayarımda hiçbir şey yok iken bir anda kasmaya başladı bilgisayarı açıyorum eskiden 30 saniyede açılan bilgisayar şimdi 4 dakikada açılıyor. Açtıktan sonra ilk 5 dakika yağ gibi dolaşabiliyorum ardından kasmalar başlıyor 15-20 dakika sonra bir anda kapanıyor. Kaspersky ile tarattım (hızlı tarama) CCleaner ile defalarca temizledim ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Isı değerleri ne durumda? Soğutucu kilit mekanizması boşlamış ya da kırılmış olabilir. Fan çalışmıyor veya devir yükseltmiyor olabilir. Isınma sonucu frekans düşürüyor ve bu yöntem işe yaramamaya başlayınca da kendini kapatıyor gibi geldi.

Bilgisayarımda hiçbir şey yok iken bir anda kasmaya başladı bilgisayarı açıyorum eskiden 30 saniyede açılan bilgisayar şimdi 4 dakikada açılıyor. Açtıktan sonra ilk 5 dakika yağ gibi dolaşabiliyorum ardından kasmalar başlıyor 15-20 dakika sonra bir anda kapanıyor. Kaspersky ile tarattım (hızlı tarama) CCleaner ile defalarca temizledim ne yapmalıyım?

HDD veya SSD ölmüş olabilir.

Kasmaların nedeni HDD olabilir. Onun dışında Format atabilirsin. Diyelim ki format attın aynı o zaman donanım da bir problem var demektir. Büyük ihtimal HDD'de sıkıntı vardır PC yavaşsa.

Sistem özellikleriniz neler? Sıcaklıklar ne durumda? Sürücüler güncel mi?
GT710M İ5 4.nesil 4GBram Sürücüler güncel Fandan ses gelmiyor gibi ama sıcaklı dışarı çıkıyor azda olsa.
@ceka198
Isı değerleri ne durumda? Soğutucu kilit mekanizması boşlamış ya da kırılmış olabilir. Fan çalışmıyor veya devir yükseltmiyor olabilir. Isınma sonucu frekans düşürüyor ve bu yöntem işe yaramamaya başlayınca da kendini kapatıyor gibi geldi.
Fandan ses gelmiyo gibi ne yapmalıyım

Şu programı indirin sıcaklıkları test edin.

84-85 derece çok fazla fan galiba çalışmıyo
85 derece

Yeni konular

Geri
Yukarı