GTX970 sistem durduk yere kasmaya, donmaya başladı

Ksugu

Hectopat
Arkadaşlar selam. Dün bilgisayarı açtığımda durduk yere drop girmeye ve kasmaya başladı. Kapattım açtım ama düzelmedi. Şimdi Valorant'ta falan da drop yiyorum. Hiçbir sebep yokken oldu. Durduk yere. Yardımcı olursanız sevinirim. Nasıl çözerim?
Ekran kartı: MSI GTX970.
İşlemci: Ryzen 7 5700X.
Anakart: B450-M VDH Pro Max.
RAM: 3200MHz Vengeance (tam adını bilmiyorum)
PSU: Elite V4 600W Cooler Master.
SSD SanDisk Plus 250GB 2X.

Son düzenleyen: Moderatör:
Isı değerleri nasıl ?.Ayrıca bu arada güncelleme aldınız mı ? Ya da yeni bir program vs kurulumu yaptınız mı ?.

Isı değerleri nasıl? Ayrıca bu arada güncelleme aldınız mı? Ya da yeni bir program vs kurulumu yaptınız mı?

Güncelleme almadım sıcaklık değerlerine nereden bakacağımı bilmiyorum bir iki uygulama indirmiştim ama öyle önemli şeyler değildi onlardan biraz sonra oldu zaten hemen sonra olmadı.

O işlemciye o ekran kartı olmamış.

Hocam öğrenciyim ona param yetmez stajdan gelen parayla Valorant kasmasın diye almıstım bu islemciyi zaten taksitle, ekran kartı alma ihtimalim yok şu an.

Son düzenleme:
Malwarebytes Cyber Security for Home & Business | Anti-Malware bir tarama yapınız.

Hardware monitör programı ile bakınız. Ve son olarak Görev Yöneticisi'nden arka planda çalışan gereksiz programları kontrol ediniz.

Hocam sanırım sorun SSD'de şöyle sonuçlar çıktı tam anlamadım ama sanırım düşük yazma hızından kaynaklı çözümü bilmiyorum.
1681521244071.png

Dosya Ekleri

• 1681521236246.png
    1681521236246.png
    30,9 KB · Görüntüleme: 15

Geri
Yukarı