Sistem geri yükleme ne kadar sürüyor?

Yer
EV
Arkadaşlar, 2 gün önce Windows'u 21H1'e güncellemiştim. Kasma sorunları yüzünden geri almak istedim. 00:00'da geri yüklemeyi başlattım.

Hâlâ "Windows dosyalarınızı ve ayarlarınızı geri yüklerken lütfen bekleyin. Sistem geri yükleme işlemi başlıyor." yazmakta.

Herhangi bir yüzde gelecek mi? Ne kadar sürer bu?

Sistemi geri yükleme tarihinden şu anki tarihe kadar yaptığın değişiklik ve işlemlere göre değişkenlik gösteriyor bende 45 dakika bile sürdüğü olmuştu.

1 saat 10 dakika oldu.
Sisteminizin geri yüklenmesi son yükleme noktasının oluşturulma tarihine, diskinizin veri okuma yazma hızına ve bilgisayarınızda yaptığınız yazılımsal değişikliklere göre farklılık gösterebilir. Normal ortalama bir kullanıcı ve bilgisayar ikilisi olarak ele alırsak yarım saate kalmaz açılır diye düşünüyorum. İşletim sistemi de bu süreyi etkileyecektir.

Sisteminizin geri yüklenmesi son yükleme noktasının oluşturulma tarihine, diskinizin veri okuma yazma hızına ve bilgisayarınızda yaptığınız yazılımsal değişikliklere göre farklılık gösterebilir. Normal ortalama bir kullanıcı ve bilgisayar ikilisi olarak ele alırsak yarım saate kalmaz açılır diye düşünüyorum. İşletim sistemi de bu süreyi etkileyecektir.
15 dakika önce "Sistem geri yükleme işlemi kayıt defterini geri yüklüyor." yazısı çıktı. Bu kısa süre kaldığı anlamına mı geliyor?

15 dakika önce "sistem geri yükleme işlemi kayıt defterini geri yüklüyor." yazısı çıktı. Bu kısa süre kaldığı anlamına mı geliyor?

Sonraki aşamaya geçtiği anlamına geliyor. Yani ilerlemekte. Birkaç dakikaya tamamlanacaktır.

Az önce bitti. 2 saat 5 dakika sürdü.

Yeniden başladı ve mavi ekran hatası verdi.

Yeniden başladı ve otomatik onarıma hazırlanıyor.
Tanılama yapılıyor.

Onarımlar deneniyor.
Onarım başarısız.
Yine mavi ekran.

Bilgisayar açılmıyor.

Geri
Yukarı