Sistem geri yükleme sonrası 8 GB RAM, 4 GB gözükme sorunu

Edip Can Demir

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar. Bu sabah bilgisayarımı formattan aldım herhangi bir parça falan çalınıp degiştirilmedi. Sadece 64 bit formatı atıldı. Her şeyi gayet güzel çalışıyor sonra yanlışlıkla aygıt yöneticisinden ethernet bagdaştırıcısnı sildim. Sürekli sorun verdi ben de geri yükleme yaptım. Normale döndü sonra bi baktım 8GB RAM 4 GB olmuş. 1. slot 2 RAM'i de okumuyor. O slotta çalışmayan RAM'i digerine taktım çalıştı. Slot 2'dekini 1'e taktım çalışmadı ama formattan geldiginde slot1'de çalışıyordu. Üstüne her hangi bi sıvı bir madde dökülmedi ya da en ufak hasar almadı. Sizce neden olmuştur?

Son düzenleyen: Moderatör:
1. Slot yanmış olabilir. Pini yamulmuş olabilir. Mümkünse kontrol edin, yamuk pini varsa cımbız, iğne yardımıyla düzeltip deneyin.
Eğer düzelmediyse garantisi var ise yollayın. Yoksa yeni bir 8 GB tek kit RAM veya yeni bir Anakart alın.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı