Sistem güç tuşuna basılmasına rağmen açılmıyor

sweden meatball

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, bilgisayarım bir saat önce sapasağlam çalışıyordu bayağıdır temizlik yapmamıştım ve bilgisayarı söküp temizliğini yapıp macunlarını yenileyip tekrar monte ettim, her şeyin olması gerektiği gibi olduğundan neredeyse tamamen eminim. Bir öneriniz var mı arıza neden kaynaklanıyor olabilir?

Soketi güzelce temizledim fakat hala tık yok bilgisayarda, temizlemeden önce sorunsuz çalışan bilgisayara başka ne olmuş olabilir bilmiyorum, bir fikriniz var mı?

Açma/kapama tuşu aslında gerçek bir anahtar değil. Görevi sinyal yollamak.
Açılmıyorsa çok büyük ihtimalle sinyal yolladığı çip bozulmuştur. Çok pahalıya patlamadan halledilir. İyi bir tamirci bulun, aynı gün hallederler.

Açma/kapama tuşu aslında gerçek bir anahtar değil. Görevi sinyal yollamak.
Açılmıyorsa çok büyük ihtimalle sinyal yolladığı çip bozulmuştur. Çok pahalıya patlamadan halledilir. İyi bir tamirci bulun, aynı gün hallederler.

Hocam anakart üzerindeki Power switchinin pinlerini bir metal vasıtasıyla değdirerek de çalıştırmayı denedim fakat sonuç alamadım, sorunun açma kapama tuşunda olduğunu düşünüyor musunuz hala?

Hocam anakart üzerindeki Power switchinin pinlerini bir metal vasıtasıyla değdirerek de çalıştırmayı denedim fakat sonuç alamadım, sorunun açma kapama tuşunda olduğunu düşünüyor musunuz hala?

Tamam, Pin'leri metal ile birleştirince tuşa basmış gibi olduğunuz, sinyal gitti ama: "O sinyali alacak parçada sorun var." fikrimi güçlendirmiş oldunuz.
Yani sorun tuşta, düğmede ya da Pin'lerde değil, onun sinyali yolladığı bir sonraki parçada çok büyük ihtimalle. Ha, bu arada olan bir şey, sıklıkla karşılaşır tamirciler.

Tamam, Pin'leri metal ile birleştirince tuşa basmış gibi olduğunuz, sinyal gitti ama: "O sinyali alacak parçada sorun var." fikrimi güçlendirmiş oldunuz.
Yani sorun tuşta, düğmede ya da Pin'lerde değil, onun sinyali yolladığı bir sonraki parçada çok büyük ihtimalle. Ha, bu arada olan bir şey, sıklıkla karşılaşır tamirciler.

Anladım, teşekkür ederim. Zaten götürecektim tamir için. Keyifli geceler dilerim.

Geri
Yukarı