Çözüldü Sistem güç tuşuna basılmasına rağmen açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Merhaba, başlıkta da söylediğim gibi dün geceden itibaren bu sorunu yaşamaya başladım ve sebebi ne inanın çözemedim. Masum masum takılıyordum bilgisayarımda birden ekrana bir karartı indi her şey normalde olduğundan daha karanlık oldu sonra kapatıp açtım ve düzeldi parlaklığım, fakat artık güç tuşuna bastığımda parola ekranım değil (Casper anakart kullanıyorum) anakartımın adı ve sağ aşağıda klasik BIOS menu vs. hepimizin bildiği bilgisayar ilk açılırken 1-2 saniyelik gözüken ekran çıkıyor ve ben klavyeden herhangi bir tuşa basana kadar da bahsettiğim o parola ekranına gidemiyorum, sürekli o ekranda kalıyorum. Sebebini gerçekten anlayamadım yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa cevaplarını bekliyorum. Çok hayatımın akışını etkileyen kritik bir şey değil ama büyük sorunlara yol açabileceğinden korkuyorum. Şimdiden teşekkür ederim yardımcı olan arkadaşlara iyi forumlar dilerim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Hocam size sorun yaratacak bir şey gibi durmuyor. BIOS'ta bilgisayarı açınca önce BIOS'u açtıran bir ayar vardı diye hatırlıyorum, orayı kurcalarsanız düzelir diye düşünüyorum.

Biligisayarı açınca Casper yazısının oralarda bir tuşa basın yazısı çıkar, (muhtemelen F12 dir) tuşa basıp biosa girebilirsiniz.

Eğer flash bellekten format atmayı biliyorsanız ve Windows kurulu bir flash belleğiniz var ise bilgisayara format atabilirsiniz, bu muhtelemen bilgisayarı düzeltecektir.

Fakat bilgisayarnızda önemli bilgileriniz varsa ve hala bu sorunu çözemiyorsanız bir bilgisayarcıya götürüp format attırbilirsiniz veya bilgisayarın içinde ki depolama birimini (SSD, HDD) söküp, bilgilerinizi alabilirsiniz.
Hocam size sorun yaratacak bir şey gibi durmuyor. BIOS'ta bilgisayarı açınca önce BIOS'u açtıran bir ayar vardı diye hatırlıyorum, orayı kurcalarsanız düzelir diye düşünüyorum.

Biligisayarı açınca Casper yazısının oralarda bir tuşa basın yazısı çıkar, (muhtemelen F12 dir) tuşa basıp biosa girebilirsiniz.

Eğer flash bellekten format atmayı biliyorsanız ve Windows kurulu bir flash belleğiniz var ise bilgisayara format atabilirsiniz, bu muhtelemen bilgisayarı düzeltecektir.

Fakat bilgisayarnızda önemli bilgileriniz varsa ve hala bu sorunu çözemiyorsanız bir bilgisayarcıya götürüp format attırbilirsiniz veya bilgisayarın içinde ki depolama birimini (SSD, HDD) söküp, bilgilerinizi alabilirsiniz.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı