Sistem güç tuşuna basılmasına rağmen açılmıyor

sweden meatball

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, bilgisayarım bir saat önce sapasağlam çalışıyordu bayağıdır temizlik yapmamıştım ve bilgisayarı söküp temizliğini yapıp macunlarını yenileyip tekrar monte ettim, her şeyin olması gerektiği gibi olduğundan neredeyse tamamen eminim. Bir öneriniz var mı arıza neden kaynaklanıyor olabilir?

Güç kaynağını açtın mı? Kabloyu doğru taktın mı? Kasa içerisinden herhangi bir ışık geliyor mu?

Güç kaynağını açtın mı? Kabloyu doğru taktın mı? Kasa içerisinden herhangi bir ışık geliyor mu?
Hayır hocam güç kaynağıyla ilgili hiçbir şey yapmadım, kablosunu da doğru taktım aynı çıkarttığım şekilde. Işık ise yok.

Güç kablosu tam oturmamış olabilir. Termal macunu çok sürdüysen ve taşmışsa bundan kaynaklı olabilir. Güç kablosu tam oturmamış olabilir.
Macunu taşırmamaya özen gösterdim, soğucuyu taktığımda birazcık taşmış fakat daha önce de böyle olduğunda sorun yaşamamıştım.
Sistemin fanları calısıyor görüntü gelmiyor mu?
Yok hiçbir şekilde tık yok bilgisayarda.

Dosya Ekleri

• IMG_20240412_214926.jpg
    IMG_20240412_214926.jpg
    227,4 KB · Görüntüleme: 13
  • IMG_20240412_221157.jpg
    IMG_20240412_221157.jpg
    178 KB · Görüntüleme: 9
Şöyle bıraktım.

Ayrıyeten soketi incelerken beyazlıklar gördüm macun gitmiş olabilir sanırım ama bunların bir etkisi olur mu? Bir de bunu nasıl temizleyebilirim?

Bende tam kablolar doğru acaba neden diyordum hocam kürdan veya iğne ucuna pecete sarip ucundan ucundan dik daldirmadan temizleyin hocam işlemci pinlerinede bakin orayada bulaşmış olabilir.

Bende tam kablolar doğru acaba neden diyordum hocam kürdan veya iğne ucuna pecete sarip ucundan ucundan dik daldirmadan temizleyin hocam işlemci pinlerinede bakin orayada bulaşmış olabilir.
Alkol ile temizleyebilirsin.
Soketi güzelce temizledim fakat hala tık yok bilgisayarda, temizlemeden önce sorunsuz çalışan bilgisayara başka ne olmuş olabilir bilmiyorum, bir fikriniz var mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı