Sistem her oyunda kasıyor

Huseyinatik

Hectopat
Daha fazla  
Lütfen üşenmeden okuyun arkadaşlar. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

16 Aralıkta İncehesap'tan bir sistem aldım arkadaşlar ve o gün bu gündür sorunlarla uğaraşmaktan bir kere bile düzgünce bir oyun oyanayamadım çünkü sistemim hemen hemen her oyunda takılıyor, kasıyor. Sistemimi daha 1 hafta geçmeden tekrar servise yolladım ve test yapıldı sorun bulunamadı diye geri gönderdiler.

Sonrasında ise tekrar aramalarım sonucunda ekran kartının değişimine karar verildi ve ekran kartımı gönderdim. Birkaç gün sonra aradım ve kartın stoklarda olmadığını söylediler onun yerine farklı öneriler sundular fakat ben kabul etmedim ve arızalı kartı stoklar yenileninceye kadar geri istedim. Ve bu olayların üstünden 3 ay geçti kart hâlâ stoklarda yok. Ekran kartı değişse bile bu sorun çözülür mü bilmiyorum ne yapsam bilmiyorum. Aradığım zaman da suçlu benmişim gibi ters konuşuyorlar.

THH'ye başvursam üzerinden 4 ay geçmiş sonuç çıkar mı bilmiyorum. Bu sorunlar yüzünden uzun bir süredir moralim bozuk. Ben bir öğrenciydim ve burs paramı katarak büyük hayallerle almıştım ve böyle olunca inanlımaz hayal kırıklığına uğradım maalesef. Sisteme format attım, farklı birkaç driver yüklesemde sorun ortadan kalkmadı. Bu kadar süre niye bekledin derseniz stokları bekledim ama 3 ay oldu ve ben adam gibi bir oyun oynayamadım.

Ne yapmalıyım arkadaşlar? THH için çok mu geç? Kendileriyle nazikçe insan gibi konuşuyorum burada mı hata yapıyorum yoksa sert mi konuşmam gerek? Siz olsanız nasıl bir yol izlerdiniz?

Hocam Vahiy Allah tarafından Peygamberlere iner. Esprileri bu konularda yapmayın. Ve zaten alışverişteki mağdurluğumu ilettim sistem özelliklerini belirtmeme gerek olmdigini düşündüm. Ama buyrun sistem bu:
B450M S2H V2 Anakart.
AMD Ryzen 5 3500X işlemci.
XFX RX 5500 XT 8 GB ekran kartı.
XPG 8 GB 3200 MHz RAM.
Kingston A2000 500 GB M.2 SSD.
Zalman Gigamax 550W PSU.

haklisiniz nazik konuşmak yaramiyor bunlara.
Oyun ile ilgili tüm eklentiler yüklü olması lazım mcrst redistcc+ eklentileri directx yazılımları.Güncelleştirmeler bunları kontrol edin.Sonra arkaplan uygulamalarına bakın gereksiz ram kullanan var mıdır?Gördüğüm kadarı ile 8 gb ram var bu artık günümüz oyunlar için yetersiz 16 gb yükseltmeniz lazım.Ben sorunun ram yetersiz kaldığı için kaynaklandığı düşüncesindeyim.

Oyun ile ilgili tüm eklentiler yüklü olması lazım mcrst redistcc+ eklentileri directx yazılımları.Güncelleştirmeler bunları kontrol edin.Sonra arkaplan uygulamalarına bakın gereksiz ram kullanan var mıdır?Gördüğüm kadarı ile 8 gb ram var bu artık günümüz oyunlar için yetersiz 16 gb yükseltmeniz lazım.Ben sorunun ram yetersiz kaldığı için kaynaklandığı düşüncesindeyim.
Öncelikle cevabiniz için teşekkür ederim. Sorun ramden kaynaklanmiyor hocam bence çünkü oyun içi ram kullanımı 5 gb iken bile takılma oluyor. Bütün yazılımlar ve driverler yüklü ve güncel. Donanımsal bir sıkıntı var bence. Kendimi müthiş haksizliga uğramış gibi hissediyorum.

Öncelikle cevabiniz için teşekkür ederim. Sorun ramden kaynaklanmiyor hocam bence çünkü oyun içi ram kullanımı 5 gb iken bile takılma oluyor. Bütün yazılımlar ve driverler yüklü ve güncel. Donanımsal bir sıkıntı var bence. Kendimi müthiş haksizliga uğramış gibi hissediyorum.
Hocam ben bir ara ramlerimi test ederken tek kanal olarak 8gb oyunları denemek istedim ve inanılmaz kasma oluyordu.Çift kanal 16 yapınca herşey düzeliyordu.Oyun içi orda kullanım oranı ne varsa onu kullanıyor ihtiyacı olan daha fazla olabiliyor bilginize.

Hocam ben bir ara ramlerimi test ederken tek kanal olarak 8gb oyunları denemek istedim ve inanılmaz kasma oluyordu.Çift kanal 16 yapınca herşey düzeliyordu.Oyun içi orda kullanım oranı ne varsa onu kullanıyor ihtiyacı olan daha fazla olabiliyor bilginize.
Anladim hocam fakat 2 ay önce yine 8 gb ramle kasmayan oyunlar kasmaya başladi onun için ram kaynakli olduğunu sanmiyorum. Sizce THH ye başvurmak için çok mu geç kalmişimdir?

Anladim hocam fakat 2 ay önce yine 8 gb ramle kasmayan oyunlar kasmaya başladi onun için ram kaynakli olduğunu sanmiyorum. Sizce THH ye başvurmak için çok mu geç kalmişimdir?
Hocam üstünden baya bir zaman geçmiş.Vede karşı iadeyi kabul etse bile size yeni bir kart temin etmesi stoklar yüzünden mümkün olmayabilir vede para iadesine dönerse işte ozaman daha büyük zarar edersiniz.Kartı deneyebileceğiniz başka bir sistem varsa emin olmak için daha mantıklı olur boşuna zaman para kaybı yaşamayın.

Geri
Yukarı