Sistem hızlandırma ve yazılım öğrenme için Linux'a geçilir mi?

Demorlius

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam.
Ben Kali Linux ile hem sistemimi hızlandırmayı hem yazılım öğrenmeyi hem de Kali Linux'un içinde barındırdığı araçları öğrenmeyi istiyorum. Ama mevsimlerden yaz ve ben de haliyle eğlenmek için oyun oynayan birisiyim. Ama Linux'a geçtiğimde oyun oynayamayabilirim. Arkadaşlarım ile bazı sevdimiz ve yeni alacağım oyunlarda bir Windows baskısı var ve oyun alırken çok sevdiğim bir oyunun Linux desteği olmaması durumu var. Kısacası bu durumda hangi ve neyi tercih etmeliyim? Teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar selam.
Ben Kali Linux ile hem sistemimi hızlandırmayı hem yazılım öğrenmeyi hem de Kali Linux'un içinde barındırdığı araçları öğrenmeyi istiyorum. Ama mevsimlerden yaz ve ben de haliyle eğlenmek için oyun oynayan birisiyim. Ama Linux'a geçtiğimde oyun oynayamayabilirim. Arkadaşlarım ile bazı sevdimiz ve yeni alacağım oyunlarda bir Windows baskısı var ve oyun alırken çok sevdiğim bir oyunun Linux desteği olmaması durumu var. Kısacası bu durumda hangi ve neyi tercih etmeliyim? Teşekkür ederim.
Hangi oyunlari oynuyorsunuz? Sistem ozellikleriniz neler?

Arkadaşlar selam.
Ben Kali Linux ile hem sistemimi hızlandırmayı. Hem yazılım öğrenmeyi, hem de Kali Linux'un içinde barındırdığı araçlar'ı öğrenmeyi istiyorum. Ama mevsimlerden yaz ve bende haliyle eğlenmek için oyun oynayan birisiyim. Ama Linux'a geçtiğimde oyun oynayamayabilirim. Arkadaşlarım ile bazı sevdimiz ve yeni alacağım oyunlarda bir Windows baskısı var ve oyun alırken çok sevdiğim bir oyunun Linux desteği olmaması durumu var. Kısacası bu durumda hangi ve neyi tercih etmeliyim? Teşekkür ederim.

Dualboot, Windows yanına Kali Linux.

Dualboot, Windows yanına Kali Linux.

Eğer bunu yapacaksanız ilk önce Windows'u kurun ki Kali'yi kurarken otomatik olarak GRUB menüsüne eklensin siz de fazla uğraşmayın.

Arkadaşlar selam.

Günlük kullanım veya oyun oynamak amacıyla direkt işletim sistemi olarak Kali kurmanızı önermem. Dual boot kullanamayacağınızı belirtmişsiniz zaten. Bilgisayarınız üzerinde sanal makine (VMware, VirtualBox vb.) Çalıştırıp içine Kali işletim sistemini kurabilirsiniz.

Günlük kullanım veya oyun oynamak amacıyla direkt işletim sistemi olarak Kali kurmanızı önermem. Dual boot kullanamayacağınızı belirtmişsiniz zaten. Bilgisayarınız üzerinde sanal makine (VMware, VirtualBox vb.) Çalıştırıp içine Kali işletim sistemini kurabilirsiniz.
Katılıyorum. Kali oyun oynamayacak olsanız bile günlük kullanımda önerilmiyor. Bunun hakkında hali hazırda yazmış olduğum bir yazı var. Öte yandan ProtonDB üzerinden oynayacağınız oyunların Linux'ta oynanabilirliğini kontrol edebilirsiniz. Eğer bu durum size uyuyorsa Ubuntu, Mint gibi dağıtımları kurmanızı öneririm. İstediğiniz araçları da bu dağıtımlara kurabilir veya yine sanal makine üzerinden kullanabilirsiniz.

Az önce okudum, sanırsam Pop_OS kurmuşsunuz.

Katılıyorum. Kali oyun oynamayacak olsanız bile günlük kullanımda önerilmiyor. Bunun hakkında halihazırda yazmış olduğum bir yazı var. Öte yandan ProtonDB üzerinden oynayacağınız oyunların Linux'ta oynanabilirliğini kontrol edebilirsiniz. Eğer bu durum size uyuyorsa Ubuntu, Mint gibi dağıtımları kurmanızı öneririm. İstediğiniz araçları da bu dağıtımlara kurabilir veya yine sanal makine üzerinden kullanabilirsiniz.

Az önce okudum, sanırsam pop_os kurmuşsunuz.

TF2 oynamayı çok seven biri olarak maalesef TF2 Pop!_OS'ta çok sorunlu çalıştı. Bu yüzden Windows 10 kurdum. Windows 11 kurduğumda TF2 kasıyordu ama şu an gayet rahat oynanıyor. Bundan sonra sanal makine takılıcağım Linux için.

Geri
Yukarı