Linux'a geçilir mi?

Aynen kardeşim aynen, Snap, telemetri ve. Bunlar hiç önem teşkil etmiyor değil mi? Ubuntu taban olduğu için mint önerdim zaten. Arayüzü çok kötü olduğundan dolayı mı? Arayüz ikisinde de yapılabilir şeyler. Arayüzü, yani kullandığı desktop için dağıtım yargılayanı ilk kez görüyorum. İki komutla mint te de ubuntu da da kurarsınız Gnome de, ne istersenizde. Bu ubuntunun bir artısı değil, linux kullacak insan da iki komut yazabilsin bi zahmet.
Son kullanıcı masaüstü kullanmayı nerden bilsin!
Bu arada Snap kullanmak zorunda değilsin. DEB kullanırsın Flatpak kullanırsın olur biter, Snap sıkıntılı ama kullanma o zaman.
Ubuntu açık ara farkla son kullanıcı için en iyi Linux dağıtımıdır. Adı üstünde son kullanıcı, Linux'a yeni başlayan biri XFCE veya Cinnamon ile başlarsa Linux'tan soğur.
Ben Linux'a geçene kadar Linux'u Kali Linux'tan ibaret sanıyordum o berbat arayüz çok itici.

Ben ya Fedora yada Ubuntu öneririm. Eğer MacOS'tan geliyorsan Gnome masaüstünü kullanman daha iyi olur ama Windows'dan geleceksen KDE en iyisidir.

Son kullanıcı masaüstü kullanmayı nerden bilsin!
Bu arada Snap kullanmak zorunda değilsin. DEB kullanırsın Flatpak kullanırsın olur biter, Snap sıkıntılı ama kullanma o zaman.
Ubuntu açık ara farkla son kullanıcı için en iyi Linux dağıtımıdır. Adı üstünde son kullanıcı, Linux'a yeni başlayan biri XFCE veya Cinnamon ile başlarsa Linux'tan soğur.
Ben Linux'a geçene kadar Linux'u Kali Linux'tan ibaret sanıyordum o berbat arayüz çok itici.

Ben ya Fedora yada Ubuntu öneririm. Eğer MacOS'tan geliyorsan Gnome masaüstünü kullanman daha iyi olur ama Windows'dan geleceksen KDE en iyisidir.
Son kullanıcı diye iyice abarttınız. Iki komutla masaüstü kurunca gelişmiş kullanıcı olunmuyor zaten. Snap, baştan aşağı berbat. Kullanmayacağım bir şey neden geliyor arkadaşım? Ayrıca Ubuntunun amazon ile alakalı telemetri işlerini de hatırlatayım. Buyur oku, Richard Stallman'In yazısı: Ubuntu Spyware: What to Do? - GNU Project - Free Software Foundation
Ayrıca kullanıcıyı snap kullanmaya da zorluyor Ubuntu. Masaüstü ile Linux'tan mı soğulur arkadaşım? Kendi kişisel fikirlerini herkes için öyle sanıyor. Farklı masaüstü ortamları bulmak ve kurmak yine söylüyorum gelişmiş kullanıcı işi değil. Masaüstü ortamları ayrı dava, kim neyi beğenirse onu kullanır.

İki komutla masaüstü kurunca gelişmiş kullanıcı olunmuyor zaten.
Windows'ta yanlışlıkla CMD açılınca bilgisayar bozulacak sanan kullanıcılardan bahsediyoruz son kullanıcı olarak. Yani son kullanıcı kesimi bilgisayar konusunda o kadar bilgisiz ki daha format atmayı bilmiyorlar.
Zaten Linux'a insanların neden önyargıları olduğun forumdan da görebilirsin. İnsanlar Terminal'den kaçıyor. Aksine terminal bir kolaylık ama ilk kullanan bunu anlayamaz önce Linux'a alışması lazım.
Ben Linux'a ilk geçtiğimde masaüstü ortamını kurarken yanlışlıkla varsayılan masaüstünü Gnome'u silmiştim, sonra Windows'a geri döndüm.
Yani son kullanıcının hiç terminal kullanmayacağı bir işletim sistemi lazım.

O yüzden KDE yada Gnome kullanan bir dağıtım önermek daha mantıklı.

Windows'ta yanlışlıkla CMD açılınca bilgisayar bozulacak sanan kullanıcılardan bahsediyoruz son kullanıcı olarak. Yani son kullanıcı kesimi bilgisayar konusunda o kadar bilgisiz ki daha format atmayı bilmiyorlar.
Zaten Linux'a insanların neden önyargıları olduğun forumdan da görebilirsin. İnsanlar Terminal'den kaçıyor. Aksine terminal bir kolaylık ama ilk kullanan bunu anlayamaz önce Linux'a alışması lazım.
Ben Linux'a ilk geçtiğimde masaüstü ortamını kurarken yanlışlıkla varsayılan masaüstünü Gnome'u silmiştim, sonra Windows'a geri döndüm.
Yani son kullanıcının hiç terminal kullanmayacağı bir işletim sistemi lazım.

O yüzden KDE yada Gnome kullanan bir dağıtım önermek daha mantıklı.
Dediğimi okumamışsın ki. O cahil kullanıcıdır, son kullanıcı dahi değildir. "Son kullanıcı" deyince o kadar da küçültmeyin. GNOME kurmak ne kadar sürebilir allah aşkına. Girileceği iki komut. Insanların ön yargıları var, GUI istiyorlar ayrı mevzu. Bunların çoğu okumamaktan ve düzgün yapmamaktan geliyor. Emin olun, kurulumda karşılacağın hatalardan kendi hatalarınız da çoktur. Son cümleniz tamamen safsata. Insanlara sırf DE olarak GNOME ve KDE kullandığı için dağıtım mı önerelim? En önemlisi, distronun kendisidir, de ve wm bunlar ikinci plandadır.

Eğer oyun için geçmek istiyorsan hiç geçme ama performans olarak çok iyi ben geçtim hiç pişman olmadım Dual boot yaparsan daha iyi olur.

Geçilir. Ben yapay zeka için Linux kullanmak zorundayım ekran kartım Linux'ta yaklaşık 2.5 katı daha çok performans veriyor Windows'a kıyasla ve bunu gün yüzüne çıkarmıyorlar Windows'un etkileşimi düşmesin diye.

Geçilir. Ben yapay zeka için Linux kullanmak zorundayım ekran kartım Linux'ta yaklaşık 2.5 katı daha çok performans veriyor Windows'a kıyasla ve bunu gün yüzüne çıkarmıyorlar Windows'un etkileşimi düşmesin diye.
Aslında çıkıyor fakat yapay zeka kullanan ve programlayan insanlar biliyor sizin gibi.
Etkileşim düşürecek bir mevzu yok :D

Yeni konular

Geri
Yukarı