Sistem kendi kendine sayfa açma

MetehanKocaağa

Hectopat
Daha fazla  
Bugün internet üzerinden bir kaç indirme yapmam gerekiyordu, şu reklam sitelerine reklamı geç reklamı geç diyerek gidilen bir link üzerindeydi dosya. Reklamları geçtim bir yere attı o kadar reklama tıkladıktan sonra artık dedim ki sanırım gerçek site bu. İndir'e bastığımda dosya yükledi vesaire bir şeyler transfer etti. O anda bir şeylerin ters gittiğini anladım. Çünkü bir şey yüklemişti yani kapatmış olsam bile bir sorun yaşatmayı başardı.

Konu başlığında belirttiğim gibi kendi kendine sayfalar açılıyor ve bir kere bu sayfanın nereye gittiğini merak ettim açmasına izin verdim gittiği yer Facebook hesabım oldu. Çok endişeleniyorum umarım düzeltilebilir bir şeydir format atmadan düzeltme imkanım var mı? Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim iyi günler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bugün internet üzerinden bir kaç indirme yapmam gerekiyordu, şu reklam sitelerine reklamı geç reklamı geç diyerek gidilen bir link üzerindeydi dosya. Reklamları geçtim bir yere attı o kadar reklama tıkladıktan sonra artık dedim ki sanırım gerçek site bu. İndir'e bastığımda dosya yükledi vesaire bir şeyler transfer etti. O anda bir şeylerin ters gittiğini anladım. Çünkü bir şey yüklemişti yani kapatmış olsam bile bir sorun yaşatmayı başardı.

Konu başlığında belirttiğim gibi kendi kendine sayfalar açılıyor ve bir kere bu sayfanın nereye gittiğini merak ettim açmasına izin verdim gittiği yer Facebook hesabım oldu. Çok endişeleniyorum umarım düzeltilebilir bir şeydir format atmadan düzeltme imkanım var mı? Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim iyi günler.
İndirdiğiniz programları silmeden önce VirusTotal ile tarama yapın. Engel aldıysanız sayfayı kopyalayın ve başlat menüsüne ''Not Defteri'' yazın. Adresi ''Not Defteri''ne yapıştırın. Oradan ''Belgeler'' bölümüne metin dosyası olarak kaydedecektir. Sonra paylaşırsınız. Tarama linkini paylaşın. Sonra silin. Eklentileri de kontrol edin. Bilmediğiniz eklenti varsa kaldırın. Avira ya da Kaspersky varsa Kaspersky ile kapsamlı bir tarama yapın.
Antivirüsünüz yoksa Avira Free Antivirus yükleyin. Aşağıya Avira ayarlarını atacağım. Onları yapın. Avira'nın virüs veritabanını güncelleyip tam tarama yapın. Zararlı yazılım çıkarsa silmeden önce VirusTotal ile taratın. VirusTotal tarama sonucunun linkini burada paylaşmayı unutmayın. Engel aldıysanız sayfayı kopyalayın ve başlat menüsüne ''Not Defteri'' yazın. Adresi ''Not Defteri''ne yapıştırın. Oradan ''Belgeler'' bölümüne metin dosyası olarak kaydedecektir. Sonra paylaşabilirsiniz. Artık zararlı yazılımı silebilirsiniz. Malwarebytes Anti-Malware yükleyin. Gerçek zamanlı korumalarının hepsini kapatın. Sırasıyla settings ve protection ayarlarını açın. ''Scan for rootkits'' seçeneğini ''On'' konumuna getirin. Veritabanını güncelleyip ''Threat Scan'' yapın. Malwarebytes AdwCleaner yükleyin. Malwarebytes AdwCleaner ile açık programlarınız varsa kapatıp tarama yapın.
VirusTotal: VirusTotal - Free Online Virus, Malware and URL Scanner
Avira Free Antivirus: Antivirüs programlarını karşılaştırın ve satın alın – Avira Store
Malwarebytes Anti-Malware: Free Anti-Malware & Malware Removal
Malwarebytes AdwCleaner: AdwCleaner
Eğer Malwarebytes AdwCleaner'dan sonra sayfalar açılmaya devam ediyorsa Malwarebytes Junkware Removal Tool yükleyin.
Malwarebytes Junkware Removal Tool: Junkware Removal Tool
Burada da Junkware Removal Tool'un kullanımı ile ilgili anlatım var:
[çözüldü] Junkware Removal Tool Nedir, Junkware Removal nasıl kullanılır?
Son olarak CCleaner kullanarak normal temizlik ile kayıt defteri temizliği yapın.
CCleaner: CCleaner - The world's most popular PC cleaner & optimization tool - Piriform
Ekran Görüntüsü (10).png
Ekran Görüntüsü (12).png
Ekran Görüntüsü (13).png

Son düzenleme:
Yardımlarınız için teşekkür ederim. Sorunu çözeyim derken sorun yarattım siz cevap vermeden önce yaptığım Windows 10 sıfırlama işlemi yeni bir sorun getirdi tabi ki bana. Sıfırladıktan sonra klavyem ve farem algılamadı, BIOS ta iken algılasa da sisteme giriş yapamadım. Son olarak her şeye deva çare format yaptırmak zorunda kaldım. Böylelikle Windows 10 benim için bitmiş, yeniden Windows 7 başlamıştı. Tekrardan teşekkürler. :)

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı