Çözüldü Sistem kulaklığı görüyor ancak ses gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

mr.shn

Decapat
Bugün işlemcinin termal macununu değiştirdim, kasanın tozunu aldım vs. Sistemi yeniden başlattığımda karşıma 1. ekteki ekran geldi. F2'ye bastım ve devam ettim. Sistemde herhangi bir sorun yok ancak kulaklığım ses aygıtları içinde görünmesine ve hiçbir sorun algılanmamasına rağmen ses vermiyor. Farklı JAK girişleri ile bağlamayı denedim, olmadı. Realtek Driver kurdum, bu defa kulaklık olarak değil, hoparlör olarak görmeye başladı ancak ses yine gelmedi. Nasıl düzeltebilirim? Edit: Daha önce Realtek Driver kullanmıyordum, hatayla karşılaştığımda kurdum.

Dosya Ekleri

• 121.png
    121.png
    133,3 KB · Görüntüleme: 38
  • 12.png
    12.png
    15,6 KB · Görüntüleme: 44
Bunu indir kur belki düzelir düzelmezse aygıtı kaldır tekrar kurulsun.

Bunu indir kur belki düzelir düzelmezse aygıtı kaldır tekrar kurulsun.
Bunu indirdim kurdum zaten ancak işe yaramadı.

DDU ile ses sürücüsünü kaldırın ve tekrar başlatın. Bu işlemi Güvenli Mod`da yapın.

DDU ile ses sürücüsünü kaldırın ve tekrar başlatın. Bu işlemi güvenli Mod'da yapın.

Evet bu işlemi şu an yaptım.
Konu ile alakası var mı bilmiyorum ama RAM'ler 3000MHz frekansta çalışıyordu az önce BIOS'tan baktım 2133'e düşmüş. Onları da tekrar yükselttim normalde 3000`de çalışıyordu bugün siyah ekrandaki uyarı geldikten sonra böyle olmuş.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dediğiniz durum BIOS sıfırlanırsa da olabilir. BIOS pilini falan söktünüz mü?

Bütün kabloları doğru olarak taktınız mı?

Tüm jakları da denedim demişsiniz. Anakart da dahil. Doğru mudur?

Geri
Yukarı