Sistem kurma sonrası karşılaşılan hatalar

Puding Bey

Hectopat
Merhaba dostlarım, kısa ve öz olarak size birkaç şey anlatmak istiyorum. Doğrusu 2 gün önce Ryzen 3 3100 ve GTX 1050'li sistem dizdim ve karşıma çıkan sorunları çözmek için uğraştım.

Gereksiz işlemci kullanımı sorunu
Arkadaşlar sistemi sorunsuz topladıktan sonra baktık ki işlemci hep %100 oluyor oyunlarda.
BIOS'a güncelleme yaptım olmadı, chipset indirdim, gene sorun çözülmedi.
Artık sinir krizi geçirecek haldeydim ve forumda bir konu açtım. Fakat arkadaşlar da çözemedi. İnternette çoğu yerde termal macununu yenile diyordu.
Halbuki sistem daha yepyeniydi. Daha 2 gün önce dizdiğim sistemin işlemcisine baktım. Termal macun daha bir şeyi yoktu. Artık tek bir şey kalmıştı.

Son çare!
Son çare olarak format attım ve oldu. Fakat bu sefer de resimler, oyunlar gitmek zorunda kaldı.
Artık programlarla geri getirmeye çalışacağım. Hakkınızı helal edin dostlarım. Eğer benim gibi çoğu çözüm yolunu denedikten sonra istediğinize ulaşamıyorsanız.
Ve işlemciniz gereksiz yere %100 kullanımına ulaşıyorsa format sizin işinizi görebilir. Eğer görmüyorsa aldığınız yere geri götürün. Çünkü bu büyük bir sorun, paranızın hakkını almalısınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
R3 3100 ve Gtx 1050 kombosunu daha önce görmemiştim. R3 3100'ün cpusunu boş yere kullanması ekran kartınızdan'da kaynaklı olması gerek ki uyum sorunları görülebiliyor. Formatla düzeldiyse bios ayarları falandır muhtemelen.

R3 3100 ve Gtx 1050 kombosunu daha önce görmemiştim. R3 3100'ün cpusunu boş yere kullanması ekran kartınızdan'da kaynaklı olması gerek ki uyum sorunları görülebiliyor. Formatla düzeldiyse bios ayarları falandır muhtemelen.
Dediğiniz bence de olabilir. Format sonrası düzeldiği için mutluyum. Şu an Battlefield 1 oynuyorum. Artık gerisi ilgilendirmiyor. :D
Artık ileride RTX 2060 alırım diye düşünüyorum. :)

Geri
Yukarı