Sistem montajı için neler gerekli?

Cantrepreneur

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Bu akşam ilk kez sistem toplayacağım. Konu hakkında birçok video izlemiş, sürekli Sosyal'de göz atan biri olarak fazlasıyla endişeleniyorum. Statik elektrik mevzusu ya da bir yere zarar verip anlamam falan diye. Bu konuda önerileriniz nedir? Bir de yıldız uç ve düz uçlu tornavidadan başka bir şeye ihtiyacım olur mu?

Merhaba arkadaşlar. Bu akşam ilk kez sistem toplayacağım. Konu hakkında birçok video izlemiş, sürekli Sosyal'de göz atan biri olarak fazlasıyla endişeleniyorum. Statik elektrik mevzusu ya da bir yere zarar verip anlamam falan diye. Bu konuda önerileriniz nedir? Bir de yıldız uç ve düz uçlu tornavidadan başka bir şeye ihtiyacım olur mu?
Burda manuel olarak yazmak oldukça vakit alır.
Recep hocanın youtube da videoları mevcut. Gerekli kablolamalar vs. Youtubedan açıp izlemen gayet yeterli.

Video Rehber: Hangi Kablo Nereye Takılır?
bu içerik tek başına yeterli.

Kasa toplama işlemini kesinlikle halı üzerinde yapma.

İlave olarak
Kasa toplama işlemini kesinlikle halı üzerinde yapma. Halı elektriklenme yapabilir. Anakartın kutusu üzerinde işlemci ve ramini takarsın. Daha sonra kasaya montajını tamamlarsın. Akşam takıldığın yer olursa buradan tekrar yaz. Yardımcı olalım.

Son düzenleme:
Arkadaşlar işlemciyi oturttum ama videodaki gibi kapağı kapatırken siyah parça kendini attı ve demir kapak açık kaldı. Ne yapmalıyım? @kino @Sere @messinicocugu hocam rica etsem bir bakabilir misiniz?

Dosya Ekleri

• IMG_20221223_204034.jpg
    IMG_20221223_204034.jpg
    92,8 KB · Görüntüleme: 16
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı