Sistem parçalarının uyumlu olduğunu nasıl anlarım?

inyalis

Femtopat
Merhabalar arkadaşlar, aranıza yeni katıldım. Bazı şüphlerim var onları danışmak istiyorum. Yeni bir sistem topladım kendime, R5 3600 Sapphire 8 GB RX580 Pulse ekran kartı 8 GB RAM var (8 daha alacağım) A320M'a Pro anakartım var darboğaz konusunu bayağı araştırdım sanırım. İşlemci hayliyle destekeler diyorlar ama tam olarak anlamadığım içime sinmeyen bir takım şeyler var. Tam olarak bütün parçaları sorunsuz olarak çalıştığını nasıl tespit edebilirim?

Merhabalar arkadaşlar, aranıza yeni katıldım. Bazı şüphlerim var onları danışmak istiyorum. Yeni bir sistem topladım kendime, R5 3600 Sapphire 8 GB RX580 Pulse ekran kartı 8 GB RAM var (8 daha alacağım) A320M'a Pro anakartım var darboğaz konusunu bayağı araştırdım sanırım. İşlemci hayliyle destekeler diyorlar ama tam olarak anlamadığım içime sinmeyen bir takım şeyler var. Tam olarak bütün parçaları sorunsuz olarak çalıştığını nasıl tespit edebilirim?

Darboğaz olmaz, anakartın uyumlu fakat B450 öneririm.

Darboğaz olmaz, anakartın uyumlu fakat B450 öneririm.
anlıyorum yükseltmeye çalışıcam onuda dediğim gibi içime sinmeyen birşeyler var ama çözemedim sistemi yeni eve geçerken topladım (taşınma esnasında ekranıda düşürdüm oyun esnasında ekranda ince siyah dalgalanmalar var başka bir sekme falan açtığımda yada masaüstüne geçtiğimde gidiyor ekran kartındanmı ekrandanmı olduğunu tam anlayamadım içimi biraz rahatsız ediyor vga monitörüm d port hdmı dönüştürücü ile kullanıyorum onunlamı alakası var ekran kartıylamı alakası var çözemedim tv falanda yok test ede bileceğim sistemsel sıkıntı olup olmadğını nasıl anlayabilirm

Anlıyorum yükseltmeye çalışıcam onu da dediğim gibi içime sinmeyen bir şeyler var ama çözemedim sistemi yeni eve geçerken topladım (taşınma esnasında ekranıda düşürdüm oyun esnasında ekranda ince siyah dalgalanmalar var başka bir sekme falan açtığımda ya da masaüstüne geçtiğimde gidiyor ekran kartından mı ekrandan mı olduğunu tam anlayamadım içimi biraz rahatsız ediyor VGA monitörüm D port HDMI dönüştürücü ile kullanıyorum onunlamı alakası var ekran kartıylamı alakası var çözemedim TV falanda yok test ede bileceğim sistemsel sıkıntı olup olmadğını nasıl anlayabilirm

FurMark testine sok, AIDA64 stres testine sok, bir şey olmuyorsa bir şey yoktur.

Yeni konular

Geri
Yukarı