Sistem sıcaklık değerleri nasıl?

massiveRAIN

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, bugün sistem temizliği, macun değişimi format işi için pek anlamadığımdan bir arkadaşı çağırdımda halletti, sizlere bir sorayım dedim, boştayken değerler böyle normal midir? (arka planda Steam ve Discord çalışıyor sadece)

Adsız.png

CPU gayet ideal sıcaklıkta fakat boşta herhangi bir grafik uygulaması veya oyun çalışmıyorken GPU sıcaklığının 50 dereceyi geçmesi sorun yaratabilir.

Eğer 0 RPM modda çalışıyorsa normal olabilir fakat oyun içerisinde de değerlerini test edip atarsan daha net olur.

Valla bulunduğunuz ortamda etkiliyor ben önceki evde 50 derece olan islemcim şimdiki yeni taşındığımız evde 65 derece oluyor aynı işlemi yaparken

CPU gayet ideal sıcaklıkta fakat boşta herhangi bir grafik uygulaması veya oyun çalışmıyorken GPU sıcaklığının 50 dereceyi geçmesi sorun yaratabilir.

Eğer 0 RPM modda çalışıyorsa normal olabilir fakat oyun içerisinde de değerlerini test edip atarsan daha net olur.

Görev yöneticisinden baktığımda 40 gösteriyor hocam. Oyun testindede bakıcam formattan yeni çıktı yüklenmesini bekliyorum. Oyun testlerinde maksimum cpu-gpu kaç olmalıdır sizin görüşünüzde ?

Adsız.png

1 ay önce boştayken 90 derece olan CPU'm için konu açmıştıum oradan hesapla :) Değerler iyi sadece GPU fanı boştayken dönmüyor bir tık yüksek görünüyor sanırsam. Ama yine de hiç sorun değil o değerler.

Görev Yöneticisi'nden baktığımda 40 gösteriyor hocam. Oyun testindede bakacağım formattan yeni çıktı yüklenmesini bekliyorum. Oyun testlerinde maksimum CPU-GPU kaç olmalıdır sizin görüşünüzde?

Eki Görüntüle 2037160

Oyundan oyuna göre elbet değişim gösterir fakat burada ekran kartı modeliniz de önemlidir.

Yine de tahmini olarak oyunlarda 60 65 derecelerde olması normal değerlendirilmektedir, fakat tekrar belirtiyorum bazı ekran kartları için bu değer yüksek olabilir bazıları için ise düşük olarak tanımlanır.

Oyundan oyuna göre elbet değişim gösterir fakat burada ekran kartı modeliniz de önemlidir.

Yine de tahmini olarak oyunlarda 60 65 derecelerde olması normal değerlendirilmektedir, fakat tekrar belirtiyorum bazı ekran kartları için bu değer yüksek olabilir bazıları için ise düşük olarak tanımlanır.
Hocam bilgini benle paylaştığın için teşekkür ederim. 4070ti kullanıyorum 2k yada hd yüksek ayarlarda takılıyorum genelde

Hocam bilgini benimle paylaştığın için teşekkür ederim. 4070 Ti kullanıyorum 2K ya da HD yüksek ayarlarda takılıyorum genelde.

Tamamdır bahsetmiş olduğunuz kart boşta ortalama 35-40 derecelerde seyretmektedir, oyunlarda ise 70'i genel olarak geçmemektedir. Buna göre test sonuçlarınızda kendi sisteminizi karşılaştırabilirsiniz.

Geri
Yukarı