Sistem Sıcaklık Değerleri Normal Mi?

Daha fazla  
Arkadaşlar yeni masaüstü sistemimde pek bilgi sahibi olmadığımdan emin olamadım. Fotoğrafta gördüğünüz değerler sadece arkada Opera açık hali. Normal mi sizce?

download.png

İşlemcin buz gibi, ekran kartın normal. Her şey güzel.

İşlemcin buz gibi, ekran kartın normal. Her şey güzel.

Ekran kartım da boşta bu şekilde. Nedense 40 dereceler bana boşta yüksek gibi geliyor. Valorant girdiğimde bile 48'den yukarı çıkmazken boşta nasıl 40 anlam veremedim.

Dosya Ekleri

• resim_2020-12-08_170504.png
    resim_2020-12-08_170504.png
    505 KB · Görüntüleme: 32
Ekran kartım da boşta bu şekilde. Nedense 40 dereceler bana boşta yüksek gibi geliyor. Valorant girdiğimde bile 48'den yukarı çıkmazken boşta nasıl 40 anlam veremedim.

Büyük ihtimal 60 dereceye ulaşmadığı için fanları döndürmüyordur, ondan olabilir. Boşta 28-40 dereceler normal derecelerdir, sıkıntı edecek bir şey yok.

Büyük ihtimal 60 dereceye ulaşmadığı için fanları döndürmüyordur, ondan olabilir. Boşta 28-40 dereceler normal derecelerdir, sıkıntı edecek bir şey yok.

Genelde GTA'da elle ayarlıyorum %45'lere çıkartıyorum fanları ve 58-60 derece arasında gidip geliyor. Ancak default bıraktığımda 70-72 arası dolaşıyor. 83 olmadan %25 fan hızının üstüne çıkmayacak şekilde kendi ayarlı. Ben de sıcaklığa takıntılı biri olarak 65 üstüne çıkınca tribe girdiğim için yükü fazla olan oyunlarda elle ayarlamayı tercih ediyorum. Fanları bu şekilde daha hızlı eskitmekten de korkuyorum aslında ama bana 70-72 dereceler fazla geliyor ve bundan dolayı FPS kaybı yaşarım veya ne gerek var 1500RPM'de dönsün en azından biraz serin olsun diyorum. Doğru bir mantık mı sence.

Genelde GTA'da elle ayarlıyorum %45'lere çıkartıyorum fanları ve 58-60 derece arasında gidip geliyor. Ancak default bıraktığımda 70-72 arası dolaşıyor. 83 olmadan %25 fan hızının üstüne çıkmayacak şekilde kendi ayarlı. Ben de sıcaklığa takıntılı biri olarak 65 üstüne çıkınca tribe girdiğim için yükü fazla olan oyunlarda elle ayarlamayı tercih ediyorum. Fanları bu şekilde daha hızlı eskitmekten de korkuyorum aslında ama bana 70-72 dereceler fazla geliyor ve bundan dolayı FPS kaybı yaşarım veya ne gerek var 1500RPM'de dönsün en azından biraz serin olsun diyorum. Doğru bir mantık mı sence.

Aynı arkadaşım gibisin, gerçekten beni deli ediyorsunuz :D Şu sıcaklık konusuna bu kadar takmayın lütfen, yük altında 70-72 derece gayet iyi. Fan ayarını kendin yapman güzel, bir sıkıntı olmaz.

Aynı arkadaşım gibisin, gerçekten beni deli ediyorsunuz :D şu sıcaklık konusuna bu kadar takmayın lütfen, yük altında 70-72 derece gayet iyi. Fan ayarını kendin yapman güzel, bir sıkıntı olmaz.

İlk defa bu denli pahalı ve güçlü sayılabilecek bir sistem toplayınca üzerine titremeden olmuyor maalesef :D ben yine de 65 üstü görmemek için güçlü oyunlarda fanları 40-45 arası ayarlamaya devam ederim teşekkür ederim :)

Yeni konular

Geri
Yukarı