Sistem takılmaları nasıl çözülür?

OmerFrk

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba öncelikle herkese. Yaklaşık 2 senedir bu sorunla karşılaşıyorum ama son günlerde çok artmaya başladı. PC'yi ilk çalıştırdığım zaman yaklaşık 2-3 dakika içinde takılıyordu. Yani donma değil ama 2 saniyede bir donup tekrar devam edip 2 saniye sonra tekrar takılıyordu ve geçmiyordu. Çözüm olarak kapayıp açmayı denedim ve çözüldüğünü gördüm. Hatta bazen PC'yi ilk açtığımda zaten donacak bu diye açılınca kapatıp tekrar açıyordum ve düzeliyordu. Ama bugün aynı sorun PC'yi 4-5 saat kullandıktan sonra oldu ve sesler de takılmaya başladı ayrıca sürekli sanki PC'ye sürekli bir USB takıp çıkarıyormuş gibi bilidirm sesi geldi klavye RGB'leri gitti mouseninki gitti falan sonra kapa aç yaptım şu an takılmadan kullanıyorum fakat klavye mouse RGB'leri çalışmyor. Yani bozulmadılar bu PC de çalışmıyorlar. Sorun anakartta mı ya da hard diskte mi? Yardımcı olursanız sevinirim.
Tamamen donduğu için görev yöneticisinden cpu ile ilgili mi yada başka bir şeyle mi ilgili bakamıyorum.

Son düzenleme:
SSD ve varsa HDD'ne bir sağlık testi yap.

OCCT ile Power ve GPU testlerini yap. Yalnız bu testleri 5 dakikadan fazla yapma.

Sonuçlarını yazarsın.

SSD ve varsa HDD'ne bir sağlık testi yap.

OCCT ile Power ve GPU testlerini yap. Yalnız bu testleri 5 dakikadan fazla yapma.

Sonuçlarını yazarsın.

Uzun bir süre geçti ama çok teşekkür ederim. Testleri yapıp yazacağım sonuçları.

Geri
Yukarı