Sistem tamirinden sonra FPS düşüşü

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Dün bilgisayarimi acmaya gittigimde acilmadi. Ben de internet kafeye götürdüm. Adam sag olsun yapti. Ama eve geldigimde bilgisayarim eskiden actigi hatta yuksek FPS aldigi oyunlarda 30-40FPS almaya başladım. Ben de internette arastirdim DxDiag diye bir şey buldum. Bilgisayari toplarken ekran kartim RTX 2070 fakat simdi GTX 550 Ti vardi. Ekran kartima ne oldu?

Öncelikle geçmiş olsun kardeşim.
Eğer faturan varsa ve daha önce başka bir yerde müdehale ettirmedinse hemen büyüklerine polise git.
Büyük ihtimalle baştan beri kartında sorun vardı ve sen anlayamadığın için farkı hissetmedin yoksa 30, 40 FPS'ten çok daha fazla fark olur.

Öncelikle troll konu degildir. Cevap bulamayinca Technopat kullanicilari hemen troll konu. Acemi iseniz neden yaziyorsunuz. Konuya gelirsek ekran kartina yanlis yazilim eklemis olamaz mi en guvendigim adamdir kendisi. Yani caldigi kesin mi?

Öncelikle troll konu degildir. Cevap bulamayinca Technopat kullanicilari hemen troll konu. Acemi iseniz neden yaziyorsunuz. Konuya gelirsek ekran kartina yanlis yazilim eklemis olamaz mi en guvendigim adamdir kendisi. Yani caldigi kesin mi?

Troll olmadığını hiç sanmıyorum ama gene de söyleyeyim, yanlış yazılım diye bir şey olamaz. Ya ekran kartınız cukkalandı ya da çok yüksek ihtimal trollsünüz. Ayriyeten RTX'li bir bilgisayara sahip olan adam mahalle tamircisine/internet kafeye mi götürür bilgisayarını 😁

Troll olmadığını hiç sanmıyorum ama gene de söyleyeyim, yanlış yazılım diye bir şey olamaz. Ya ekran kartınız cukkalandı ya da çok yüksek ihtimal trollsünüz. Ayriyeten RTX'li bir bilgisayara sahip olan adam mahalle tamircisine/internet kafeye mi götürür bilgisayarını 😁

Nereye goturebilirdim peki?
Mahalle bilgisayarcisi tanidik olmasa ilk buraya yazardim birazdan parcayi istemeye gideceğim.

Dün bilgisayarimi acmaya gittigimde acilmadi. Ben de internet kafeye götürdüm. Adam sag olsun yapti. Ama eve geldigimde bilgisayarim eskiden actigi hatta yuksek FPS aldigi oyunlarda 30-40FPS almaya başladım. Ben de internette arastirdim DxDiag diye bir şey buldum. Bilgisayari toplarken ekran kartim RTX 2070 fakat simdi GTX 550 Ti vardi. Ekran kartima ne oldu?

Umarım şakadır.
Değilse dükkana gidip parçalarınızı geri alın, hangi parçaların olduğunu tam bilmiyorsunuz sanırım o yüzden en azından ekran kartını bile alsanız sizin için iyi olur.
Nereye goturebilirdim peki?
Mahalle bilgisayarcisi tanidik olmasa ilk buraya yazardim birazdan parcayi istemeye gideceğim.
Şaka değilmiş, ilk öncelikle dükkana gidip parçanızı isteyin.
Vermem falan derse polise başvurun.

Hocam, servis, garanti? Parçayı alabiliyorsanız alın 😀.

Urun garantisi bitti servis bana cok uzak servise ne ile goturebilirim? Kargoya versem parayi benden mi alirlar?
Umarım şakadır.
Değilse dükkana gidip parçalarınızı geri alın, hangi parçaların olduğunu tam bilmiyorsunuz sanırım o yüzden en azından ekran kartını bile alsanız sizin için iyi olur.

Şaka değilmiş, ilk öncelikle dükkana gidip parçanızı isteyin.
Vermem falan derse polise başvurun.

Diğer parçaların tam olup olmadığına nereden bakacağım?

Rtx 2070'i, Gtx 550ti'yi, Dxdiag'ı bilen adam kasanın kapağını açıp içindeki ekran kartı aynı mı değil mi bakmayı da bilir. Buraya yazana kadar o kontrol çoktan yapılmış olurdu. Tertemiz troll konu.

Hocam kasanın kapağını açıp bir resim ve DxDiag'a girip bir resim alıp buraya atın lütfen, insanları trollemeye çalışmayın. Bu resimleri atın adam akıllı yardım edelim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı