Sistem tamirine 1000 TL vermek mantıklı mı?

GTX 750 Tü ile değiştirmeyi kendim yapmayı düşünüyorum çünkü tamir muhtemelen reddedecektir. Kartı aldıktan sonra montajı yaparken dikkat etmem gereken en örnmli noktalar neler?

Yetkili servisler fiyat konularını biraz abarta biliyorlar. Örnek vermek gerekirse 100 TL'lik bir arıza olduğunda bile işçilik kullanılan malzeme adı altında 400 TL gibi rakamları istedikleri olabiliyor. Tanıdığın bilgisayarcı varsa ona göstermen daha iyi olur. Sorun sadece ekran kartında ise kafana yatan modeli alır takarsın. Benim fikrimce boşuna yüksek fiyat vermenin lüzumu yok.
Tanıdığım bilgisayarcıya verdim oda bozulan kartı garantiye vermiş garanti bitince de sistem elimde bile değil orda kaldı. Hehehe

@madmrfrosty Ya eski tip anakartlarda kiliti kendi manuel kapat/aç olayı var, giriş kısmında zarar verme dışında sorun olacağını sanmam. Uygun PSU'ya sahip olduğuna emin ol...
@madmrfrosty Bilgisayarcının çok bilgisi varmış sanırım. 8 senelik kartı -kazık- fiyat çıkarmaları ve geri göndermeleri için garantiye yollamış sanırım. Uzak dur o bilgisayarcıdan :) .

O sistemin ederi 1000 TL bile değilken tamirine 1000 verilmez, Önerim elindeki bilgisayarı sat 3 Bin TL civarına yeni bir sistem al.
İmkanım olsa şuan sahibindende beğendiğim ve sahibiyle konuştuğum 3000 tllik bir sistem var. Çok istiyorum aslında ama herşeyin para olması bunu bozuyor. :(
@madmrfrosty Ya eski tip anakartlarda kiliti kendi manuel kapat/aç olayı var, giriş kısmında zarar verme dışında sorun olacağını sanmam. Uygun PSU'ya sahip olduğuna emin ol...
@madmrfrosty Bilgisayarcının çok bilgisi varmış sanırım. 8 senelik kartı -kazık- fiyat çıkarmaları ve geri göndermeleri için garantiye yollamış sanırım. Uzak dur o bilgisayarcıdan :) .
Açıkçası ne yaptı vende bilmiyorum kartı o 0 almıştı. O yüzden garantiye verdi.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı