Sistem tamirine 1000 TL vermek mantıklı mı?

İmkanım olsa şuan sahibindende beğendiğim ve sahibiyle konuştuğum 3000 tllik bir sistem var. Çok istiyorum aslında ama herşeyin para olması bunu bozuyor. :(
Hocam bilgisayar bedava olmaz, Ancak haklısın gereksiz fiyatlar var. Amerika'da yaşayan birisi en baba sistemi 3000 Dolara(Birim açısından 3000 birim diyelim) toplayabilirken, Bizim ülkemizde en az 20 Bin TL(20000 Birim olarak hesapla) Alabiliyor. Kısaca şunu diyeyim, Coğrafya Kaderdir.

Hocam bilgisayar bedava olmaz, Ancak haklısın gereksiz fiyatlar var. Amerika'da yaşayan birisi en baba sistemi 3000 Dolara(Birim açısından 3000 birim diyelim) toplayabilirken, Bizim ülkemizde en az 20 Bin TL(20000 Birim olarak hesapla) Alabiliyor. Kısaca şunu diyeyim, Coğrafya Kaderdir.
Çok ama çok haklısın.

Arıza sadece ekran kartında ise düşünmeye bile gerek yok bence kasanı tamirciden geri al ve istediğin model ekran kartının 2. elini almanı tavsiye ederim. Çünkü sistemin eskimiş birkaç sene daha kullandıktan sonra daha üst sistemlere geçiş yaparsın boşa sıfır ürüne 2 3 kat para vermeye değceğini düşünmüyorum.

Şimdi sizce sistemi alıp sonra 750 Ti evde kendim montajı yapabilirmiyim ? Yoksa sık dişini mi dersiniz ?
Arıza sadece ekran kartında ise düşünmeye bile gerek yok bence kasanı tamirciden geri al ve istediğin model ekran kartının 2. elini almanı tavsiye ederim. Çünkü sistemin eskimiş birkaç sene daha kullandıktan sonra daha üst sistemlere geçiş yaparsın boşa sıfır ürüne 2 3 kat para vermeye değceğini düşünmüyorum.
Aynı fikirdeyim ama kendimden korkuyorum montaj ile alakalı.

Şimdi sizce sistemi alıp sonra 750 Ti evde kendim montajı yapabilirmiyim ? Yoksa sık dişini mi dersiniz ?

Aynı fikirdeyim ama kendimden korkuyorum montaj ile alakalı.
Montajı kolay yapabilirsin.

@madmrfrosty Dostum sen ekran kartı montajını yapıp yapamayacağın konusunda mı kararsızsın yoksa karta para verip vermemek konusunda mı anlamadım ? İlkiyse bilgisayar toplarken açıkçası en kolay işlerden birisi o, internetten 5 dk video izle tak gitsin :) .

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı