Sistem tarihi geride kalıyor

Psycho

Kilopat
Daha fazla  
RAM
2X8 16GB 2666MHZ DDR4
Ekran kartı
1050Ti 4gb
Merhabalar, ben Monster Abra A5 13.4 (1050 Ti i7 8750H Windows 20H2) kullanıyorum ve garip bir sıkıntım var. Laptop şarjda değil ve oyun oynamıyorsam kapanmıyor. Ama oyundaysam ve şarjda değilsem 2 dakika dayanıp kapanıyor. Kapattıktan sonra şarjı sökersem sonrasında açtığımda 2 defa reset atıyor kendine ve ondan sonra açılıyor. Ve tarihi geride kalmış oluyor. Şarj girişinde sıkıntı olduğu için sürekli şarj edip etmiyor bundan dolayı benim için büyük bir sorun. Sorun BIOS pilinde olabilir mi? Laptopum da ThrottleStop dışında bir program kullanmıyorum, sadece underclock yaptım daha soğuk çalışsın diye. Sorunun kaynağı bu diyerekten format attım kaç defa bir işe yaramadı maalesef. Aynı şekilde bir garip mesele daha var. Şarj edip etmeme sıkıntısı oyundayken meydana geliyor oyundan çıkar çıkmaz gayet iyi şarj etmeye başlıyor. Şarj aletinde sıkıntı yok arkadaşımda aynı laptop var onun şarj aletiyle denedim aynı sıkıntı onun adaptörüyle de oluyor maalesef. Anakarta bağlı şarj girişinin lehimlerinde sıkıntı vardır diye amatörce lehim bile yaptım hala aynı sıkıntılar var. Yardımlarınızı bekliyorum umarım çözümü vardır.

Merhabalar BIOS pilini değiştirdim. Ancak hala farklı bir sorunum devam etmekte yardımınızı rica ediyorum. Çeşitli oyunlardayken laptobum şarj etmeyi kesip duruyor. Valorant oynarken şarj kesilmiyor. God of War oynarken kesilmiyor sıkıntısız oynuyorum. Ama Bannerlord oynarken haritada şarj kesilip duruyor ve fps drop yaşıyorum. Pilde oynasam fps drop olmuyor ama sürekli şarj edip, durduğu için garip bir drop yiyorum. Bannerlord'da sadece haritadayken oluyor oyun içi savaşlarda laptop sıkıntısız şarj ediyor. Neye göre şarj etmeyi bırakıyor kafayı yemek üzereyim daha önce hiç böyle bir sorun görmedim o yüzden şaşkınım.

Yeni konular

Geri
Yukarı