Sistem tavsiyesi 4000 TL Bütçe

Oncelikle geri bildiriminiz icin tesekkur ederim. Arada ki fiyat farkiyla alakali olarak tabii ki sisteme 980 koyulabilir ocz ssd nin teknolojisinin eski oldugunu bilmiyordum bilgisayar badina gectigimde daha duzgun bir sistem dduzenleyip paylasacagim :)w

Yanlış bilgilendirme
Böyle bir sistem topladım.
-Nvidia yerine Amd ekran kartı
-Yüksek hızda bir ssd
-Yeni Nesil i7 ve DDR4 anakart seçimi

İleride ekrankartını yükseltebilirsiniz bence :)

Adsız.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Emeğinize sağlık güzel sistem olmuş gibi ama sadece bence kurduğunuz sistem anakart biraz pahalı ordan kısıp Gtx-980 almak daha mantıklı olur gibi geldi birde işlemci i7-4790k ile sizin kullandığınız 4820k arasında ne fark vardır?

@JaroxJamaica Birde kafama takılan bişey var sizin önerdiğiniz sistem de işlemcinin k serisi olmaması işlemci kilidinin kapalı olması bana bir problem yaratır mı?Yani arada çok büyük bir fark 4790k da alınabilir onu merak ettim.

• GIGABYTE Z97X-Gaming 5
  • İntel i5 4690K
  • Cooler Master HYPER T4
  • GIGABYTE GTX 970 G1 Gaming 4GB DDR5
  • GSKİLL 8GB(2X4GB) RipjawsX DDR3 1600MHz CL9 1.5 Dual Kit Ram
  • Segate 3.5'' 1TB Barracuda Sata 3.0 64MB Cache 7200Rpm Harddisk
  • Cooler Master RS-600 B Serisi 600W PSU
  • Zalman Z3 Plus
  • A4 Tech Bloody B120 Gaming Klavye
  • AOC 23.6'' E2461Fwh Geniş Ekran Led Monitör
  • Samsung 120GB 840 EVO SATA 3.0 (Okuma 540MB / Yazma 410MB) SSD
Bunları tavsiye ederim. Parçaları ucuza alabilirseniz bütçenizi zorlamayacaksınız.

YankıCan Sağolun önerinizin için ama toplam 5000 tl bütçem var ve 4000 sadece kasa için ayırdım önerdiğiniz sisteme i7 4790k ve gtx980 takabilir miyiz? Öyle yaparsak nasıl olur

K ibaresi sadece o işlemcinin O.C edilebilir olduğunu gösterir. O.C'ye gerek duymadığım için K ibaresine para vermenizi uygun bulmadım. Bu arada sistem toplayan arkadaşlara sesleniyorum. Topladığınız sistemlere bir bakın lütfen. Benim topladığım sistemden daha iyisini toplayıp daha ucuza getiriyorsanız paylaşın. Daha kötüsünü, daha pahalı fiyata toplayıp paylaşmanın bir mantığı yok.

Arkadaşlar hepinize gerçekten çok teşekkür ederim emek verip yardımcı oldunuz kafamda da sistemi bitirdim sayılır sadece kasa konusunda kararsız kaldım.Çok sağolun gerçekten :))

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı