Sistem tepki vermiyor

Basrkan

Zeptopat
Daha fazla  
Normalde sağlıklı çalışan 1 senedir kullandığım bilgisayarım 3 günlük tatil dönüşünde çalışmadı. Açma tuşuna basıyorum tepki vermiyor. Elektrikte ve kablolarda herhangi bir sorun yok kontrol ettim. Anakart üzerinde turuncu bir ışık yanıp sönüyor ve dıt dıt ses çıkarıyor onunla alakalı olabilir mi ya da sorun ne olabilir?

Dosya Ekleri

• IMG_0425.png
    IMG_0425.png
    835,6 KB · Görüntüleme: 25
Son düzenleyen: Moderatör:
Normalde sağlıklı çalışan 1 senedir kullandığım bilgisayarım 3 günlük tatil dönüşünde çalışmadı. Açma tuşuna basıyorum tepki vermiyor. Elektrikte ve kablolarda herhangi bir sorun yok kontrol ettim. Anakart üzerinde turuncu bir ışık yanıp sönüyor ve dıt dıt ses çıkarıyor onunla alakalı olabilir mi ya da sorun ne olabilir?

RAM'leri tak çıkar yap.

Ekran kartının taktınız mı? PSU kaç watt? Sistem özelliklerini yazar mısınız?
  • Asus Prime B550M-K 4600 mhz(OC) anakart
  • Corsair 16GB 3200 mgz Vengeance Ram
  • DeepCool 650W 80+ Tempered Glass
  • Asus Geforce RTX 3060Ti ekran kartı
  • AMD Ryzen 5 5600X işlemci
  • Corsair H100 240mm sıvı soğutucu

Bütün parçalar takılıydı takılıyken açılmadı tekrar sök tak yaptım temizledim pile kadar ama yine açılmıyor

RAM'leri tak çıkar yap.
Bütün parçaları çıkar tak yaptım ama yine işe yaramadı

• ASUS Prime B550M-K 4600 MHz(OC) anakart.
  • Corsair 16 GB 3200 mgz Vengeance RAM.
  • DeepCool 650W 80+ tempered glass.
  • ASUS GeForce RTX 3060 Ti ekran kartı.
  • AMD Ryzen 5 5600X işlemci.
  • Corsair H100 240mm sıvı soğutucu.

Bütün parçalar takılıydı takılıyken açılmadı tekrar sök tak yaptım temizledim pile kadar ama yine açılmıyor.

Bütün parçaları çıkar tak yaptım ama yine işe yaramadı.

Giderken elektrikleri kestinizmi.

Güç kaynağı ile ilgili bir sıkıntı var gibi duruyor.

Dıt dıt sesi kaç defa tekrar ediyor.
Güç kaynağı açık olduğu sürece devam ediyor. Güç kaynağını kapattıktan sonra 15 saniye sonra kesiliyor. Güç kaynağını nasıl kontrol edebilirim çalışıp çalışmadığını aşırı bilgisayar parça bilgim yok teşekkür ederim bu arada cevabınız için

Yeni konular

Geri
Yukarı