Sistem USB'yi algılamıyor

Ayberk Bozkurt

Decapat
Daha fazla  
Windows 10'u USB'ye kurdum Rufus ile uğraşmadım direkt USB'ye yükle seçeneği vardı onu kullandım. Technopat'ın YouTube kanalında USB UEFI olarak çıkıyordu bende sadece SSD çıkıyor ne yapmalıyım.

16275628374632146799511035478079.jpg

USB'yi başka porta takmayı deneyin.

Ondan önce Rufus ile yazdırmayı deneyin. Windows 10 aracı nasıl çalışıyor hiçbir fikrim yok ama düzgün çalışmadığını tahmin ediyorum. :)

Legacy ise MBR, UEFİ ise GPT olarak biçimlendirin. USB boş bile olsa Boot kısmında çıkardı diye tahmin ediyorum, açıkçası anlam veremedim duruma.

Anakartınız UEFI destekli mi? Değil ise Rufus yazılımından MBR olarak kaydedip bir daha dener misiniz? Bende o videoyu izleyip hiç Rufus ile uğraşmadan boot menüden rahatça formatlamıştım. Bende USB-UEFI bir de normal olarak USB aygıtımın ismi yazılıydı. UEFI yapmadığım için normal olanı seçmiştim.

Anakartınız UEFI destekli mi? Değil ise Rufus yazılımından MBR olarak kaydedip bir daha dener misiniz? Bende o videoyu izleyip hiç Rufus ile uğraşmadan boot menüden rahatça formatlamıştım. Bende USB-UEFI bir de normal olarak USB aygıtımın ismi yazılıydı. UEFI yapmadığım için normal olanı seçmiştim.

ASUS Prime B450M-K II anakartım UEFI destekli mi bilmiyorum çok bir bilgim yok.
Elinizde baska bos USB varsa onu deneyin okuması lazım normalde.

Hard disk yok sistemimde onunla alakalı bir durum değildir değil mi?

O USB'nin çalıştığına eminsiniz değil mi? Yani Win dosyaları içine attıktan sonra bir içini açıp baktınız mı? Ya da yanlış belleğe atmış olabilirsiniz Win dosyalarını.

Hocam öyle olsa bile USB'yi görmesi lazım değil mi BIOS'un.

Geri
Yukarı