"Sistem ve ayrılan bölüm" çok fazla yer kaplıyor

Muhtemelen yüklenemeyen bir güncellemeyi bilgisayarınız defalarca indirmeye çalışmıştır. Başlat menüsüne "Disk Temizleme" yazarak diskinizdeki gereksiz dosyaları temizleyin.
Disk temizleme, eski windowsu silme, temp bölümünü temizleme yaptım. Sorun çözülmedi. İçinde ne olduğu da belli değil.

Hocam öncelikle, Windows arama çubuğuna "disk temizleme" yaz. Sonra Enter'e tıkla, sonra sistem dosyalarını Temizleye'ye tıkla, tamam tuşuna tıkla, temizlensin.
2.yöntem
Windows logosu+R'ye bas, prefetch yaz, Devam'a tıkla, dosyaların tümünü seç ve sil.

Bunları da yaptım, sonuç değişmedi.

Ekran görüntülerini de ekledim. Programlar az yer kaplıyor. Windows 11'i daha yeni kurdum sayılır. Birkaç gün önce böyle bir şey yoktu. Anlamadım.

Windows sürüm yükseltme yaptınız mı ondan kaynaklı Windows.old klasörü oluşmuş olabilir onu silin.

Ayrıca Temp %temp% Prefetch gibi klasörleride silin Çalıştır programını açarak oraya bunları yazın Açılan klasörde ki dosyaları silin.

Windows sürüm yükseltme yaptınız mı ondan kaynaklı Windows.old klasörü oluşmuş olabilir onu silin.

Ayrıca Temp %temp% Prefetch gibi klasörleride silin Çalıştır programını açarak oraya bunları yazın Açılan klasörde ki dosyaları silin.

Hepsini yaptım. Maalesef sonuç değişmedi.

Güncelleme:
TreeSize programıyla dosyalara baktım. Program Data bölümü 150 küsür GB'tı. Bunun bir kısmını program aracılığı ile sildim. Şimdi boş alan 94,4 GB. Depolama bölümünden kontrol ettim, Sistem Dosyaları 86,5 GB. Bu kadar çok fazla yer kaplamaması lazım.

Son düzenleme:
Hepsini yaptım. Maalesef sonuç değişmedi.

Güncelleme:
TreeSize programıyla dosyalara baktım. Program Data bölümü 150 küsur GB'Ti. Bunun bir kısmını program aracılığı ile sildim. Şimdi boş alan 94,4 GB. Depolama bölümünden kontrol ettim, Sistem Dosyaları 86,5 GB. Bu kadar çok fazla yer kaplamaması lazım.

O zaman önerim format atmanız olacaktır benim sistem dosyaları 28.2 GB Yer kaplıyor.

Geri
Yukarı