Sistem yük altında sıcaklık değerleri normal mi?

naviforce33

Femtopat
Daha fazla  
Ekran kartı, anakart, RAM'ler, SSD, HDD, işlemci sıcaklık değerlerim hakkında yorum yapar mısınız? İşlemcime soğutucu almam gerekir mi stok fan kullanıyorum. Kasamda 2 fan var 1 tanesi çalışmıyor işlemci stok fan, ekran kartı 2 fanlı ve kasanın yan kapakları açık halde kullanıyorum.

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    56,9 KB · Görüntüleme: 19
Sıcaklık değerleri gayet normal görünüyor. Stok fan yerine uygun fiyatlı kule tipi soğutucu alıp rahat bir şekilde kullanabilirsin. Yaşadığın yerin sıcaklığı da önemli ben Eskişehir'deyim havalar daha yeni ısındı evlerin içi hala serin olduğu için sistem çok ısınmıyor mesela.

İşlemci sıcaklığı kullandığı watt ve çalışma frekansına göre 83 olarak bayağı yüksek. Stok fan kullanıyorsanız düzgün bi kule tipiyle değiştirebilirsiniz. Tabi bu şekilde de sıkıntı bi durum yok, böyle de kullanabilirsiniz.

Sıcaklık değerleri gayet normal görünüyor. Stok fan yerine uygun fiyatlı kule tipi soğutucu alıp rahat bir şekilde kullanabilirsin. Yaşadığın yerin sıcaklığı da önemli ben Eskişehir'deyim havalar daha yeni ısındı evlerin içi hala serin olduğu için sistem çok ısınmıyor mesela.
İşlemci dışında diğer parçalarımın sıcaklık sıkıntısı yok değil mi çok anlamıyorum gpu ve cpu kısmını biliyorum sadece özellikle Anakartın değeri hangisi burda kasaya elimi dokunduğumda bir hayli sıcaklık hissediyorum oyun oynarken. Birde bahsettiğin soğutucuya tavsiyede bulunabilir misin ? Hakim değilim o tarz ürünlere

İşlemci sıcaklığı kullandığı watt ve çalışma frekansına göre 83 olarak bayağı yüksek. Stok fan kullanıyorsanız düzgün bi kule tipiyle değiştirebilirsiniz. Tabi bu şekilde de sıkıntı bi durum yok, böyle de kullanabilirsiniz.
Önerin var mı kule tipi soğutucu için F/p olursa çok işime gelir her şey çok pahalılaşmış

Yeni konular

Geri
Yukarı