Sistemde ekran kararıyor ve ses çalışmaya devam ediyor

Bu olay sadece GTA V'de oluyor. Ekran bir anda gidiyor, bilgisayar tepki vermiyor ama ses hala var.
Bu olayı yaklaşık 2.5 sene falan takip ettim, internette her yerde çözümlerini ben de aradım.
Dikkat! Sizin sisteminizdeki sorun benimkiyle tıpatıp aynı sebepten kaynaklanmıyor olabilir.
Benim sorunum ekran kartında çıktı. Şöyle bir yol izledim: BIOS'da güç kaynağı voltaj değerlerimden birisi aşırı düşmüştü. Yeni güç kaynağı aldım, 1 haftalığına çözülür gibi oldu, geri yaşandı. Sonra yeni bilgisayar aldım, ekran kartını değiştirmedim sadece. Sorun yine 1-2 hafta çözülür gibi oldu, sonra yine yaşandı. Ekran kartımı değiştirdiğimden beri hiç ekran kapanması gibi bir sorunum olmadı. Ekran kapanmasından kastım şu: herhangi bir oyunda ekran kartıma fazla yüklenirsem ekran direk simsiyah olup gidiyor, arkada ses çalmaya devam ediyor, bilgisayar fare hareketlerime tepki veriyor. Siyah ekrandan yaklaşık 30 saniye sonra ise Windows'un aygıt takma sesi çalıyor. Sonra hiçbir şey yaşanmıyor.
Sorununuzun donanımsal olma ihtimali yüksek. Siz de yapabiliyorsanız yedek parçalarla değiştirip çöküp çökmediğini test edebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı