Sistemde "press any key to boot Floppy hatası"

Daha fazla  
2. el bir bilgisayar satmıştım abi sağ olsun geldi, kasayı benden aldı, eve gitti. Görüntülü konuştuk. Ekran kartı takması için yardımcı oldum. Her şeyi tamamladı, ekran geldi baktı tamamdır hayırlı olsun dedik kapadık telefonu.

Alan abi 15 gün sonra bu hatayı veriyor dedi.
(Press any key to boot Floppy)

Sonra HDD kablo falan taktık çıkardık değiştik sorun düzeldi.

Bugün tekrardan 2 ay geçti yazdı yine böyle oluyor diye.

Ben sana o kadar para verdim benim arkadaşım hard disk bozuk diyor gel al kasanı senle görüşelim yarın diyor.

Sorun nedir bunda benim bir kabahatim var mı? Sonuçta bu ürünler 2. el abi aldı 1 hafta parasını beklettim, baktım sorun yok harcadım. Hard disk bozulmuş bile olsa sonuçta 2. el ürünler bunlar yarınlarının garantisi yok.

Sonuç olarak sorunu nasıl çözebiliriz ve benim kabahatim var mı bu durumda?

Dosya Ekleri

• IMG-20230507-WA0000.jpg
    IMG-20230507-WA0000.jpg
    77,3 KB · Görüntüleme: 91
Kardeşim senin hiçbir kabahatin yok. Sorumluluk alana ait. Ayrıca disk boot sektörü bozulmuş (MBR). Temiz kurulum yapsın Rufus ile yazarken disk biçimini MBR olarak işaretlesin. Eğer USB'den boot ettiğinde hala aynı sıkıntı veriyorsa anakartta sıkıntı olabilir.
valla reis ben alan abiye format atan bilgisayarcı ssdyemi hddyemi kurdu sistemi diyorum ne farkederki diyor anlatamıyorumki kendimi

Hocam vallahi sizin sorununuz değil bilgisayarcıya götürdüyse o zamana kadar sorun olmamışsa sizlik bir bağı kalmamıştır almak zorunda değilsiniz. Ömür boyu garanti sunmuyorsunuz sonuçta.

Geri
Yukarı