Sistemde Trojan virüsü var

Pseudo

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar arkadaşlar. Ekte göründüğü gibi bir durumla karşı karşıyayım. Ne yapmam lazım? Format atarsam gider mi düzelir mi?

Sıvı soğutma kullanıyorum.
Ekran kartı 3060.
İşlemci Ryzen 5 5600X.

CMD de ise 4 haneli bir port var!

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (323).png
    Ekran Görüntüsü (323).png
    2,4 MB · Görüntüleme: 151
İşlemci ısınıyor diye hemen antivirüs önermeye başlamayın konu sahibi nereden anladı acaba PC'sin de virüs olduğunu termal macun yenileme zamanı gelmiştir işlemci fanı ve soğutucu bloğun arası tozlanmıştır soğuk hava bloğa iletilmiyordur fan belki tozdan hızlı dönemiyordur yağlanması gerekiyor.

Son düzenleme:
Merhabalar arkadaşlar. Ekte göründüğü gibi bir durumla karşı karşıyayım. Ne yapmam lazım? Format atarsam gider mi düzelir mi?

Ekran kartı 3060.
İşlemci Ryzen 5 5600X.

Bu fotoğraf ne alaka?

Kurun ve tarama yapın:

Ekran kartı 3060.
İşlemci Ryzen 5 5600X.

Buradan virüs oldugunu nereden çikardınız? İşlemci fanı tam oturmamış olabilir bunu kontrol edin. Ayrıca kaspersky ve defender ile tam tarama yapın sonra sonuçları paylaşın.

İşlemci ısınıyor diye hemen antivirüs önermeye başlamayın konu sahibi nereden anladı acaba PC'sin virüs olduğunu termal macun yenileme zamanı gelmiştir işlemci fanı ve soğutucu bloğun arası tozlanmıştır soğuk hava bloğa iletilmiyordur fan belki tozdan hızlı dönemiyordur yağlanması gerekiyor.
hocam bilgisiyar bir kaç gün önce işlemci yüzünden kendini kapattı yanmasın diye ayrı olaraktan sıvı soğutma kullanmama rağmen 50 nasıl geçiyor?

Hemen format diyen arkadaşları şöyle kenara alalım. Virüs taraması yapalım. Eğer antivirüs herhangi bir işlem yapamaz ise USB belleğe Kaspersky Rescue Disk yazılımını kuralım. O USB disk ile sistemi boot edip virüsü rahatlıkla silebilirsiniz. Format en son çare olarak kalsın.

Geri
Yukarı