Sistemde uygulamalar açılmıyor

HüseyinBaharr

Picopat
Öncelikle konuma baktığınız için teşekkür ederim :)
dün arkadaşlarımla Online ETS 2 oynarken birden oyunum çöktü ve çoğu uygulamayı açamaz oldum. (Microsoft Edge, League of Legends ve bazı Windows ayarları exe dosyaları gibi)
Bu olay yaklaşık 1 2 hafta önce de de başıma gelmişti, bilgisayarın güç kablosunu çekerek kapatınca düzelmişti. Bu basit çözümü tekrarlaya tekrarlaya kullanıyordum, birden sorun yok oldu ve şimdi tekrardan geldi. Yardımınızı bekliyorum :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle konuma baktığınız için teşekkür ederim :)
dün arkadaşlarımla Online ETS 2 oynarken birden oyunum çöktü ve çoğu uygulamayı açamaz oldum. (Microsoft Edge, League of Legends ve bazı Windows ayarları exe dosyaları gibi)
Bu olay yaklaşık 1 2 hafta önce de de başıma gelmişti, bilgisayarın güç kablosunu çekerek kapatınca düzelmişti. Bu basit çözümü tekrarlaya tekrarlaya kullanıyordum, birden sorun yok oldu ve şimdi tekrardan geldi. Yardımınızı bekliyorum :)
Peki bu basit çözümün bilgisayarına zarar verme ihtimali var biliyor musun?
HDD'yi bozamadıysan şükret.
CMD'yi aç ve içine sfc /scannow yaz.

Biliyorum efendim fakat başka türlü hiçbir şeyi ne açabiliyordum ne de kullanabiliyordum maks 2 3 kez yapmışımdır sonra kendiliğinden düzeldi.
dediğinizi yaptım
Windows Resource Protection found corrupt files and successfully repaired them.
For online repairs, details are included in the CBS log file located at
windir\Logs\CBS\CBS.log. For example C:\Windows\Logs\CBS\CBS.log. For offline
repairs, details are included in the log file provided by the /OFFLOGFILE flag.
bu çıktı çevirdim sanırsam bazı bozuk dosyalar onarılmış.Fakat şimdi denedim sorun hala devam ediyor.

Biliyorum efendim fakat başka türlü hiçbir şeyi ne açabiliyordum ne de kullanabiliyordum maks 2 3 kez yapmışımdır sonra kendiliğinden düzeldi.
Yazdığı yap, dönütü bekliyorum :).
Bundan sonuç çıkmazsa virüs ihtimali üzerinde duracağım.

Garip.
Bunu dene.
Dediğim gibi CMD yönetici olacak.
DISM /online /cleanup-ımage /restorehealth
Olmazsa yarın cevap verebilirim bugün ders çalışacağım :)

Onu zaten denemiştim tekrar denedim sonuç yok virüs taraması için Kaspersky deneme sürümünü indirmeye çalıştım exe dosyası Kaspersky sunucularına bağlanıyorda birden donup kapanıyor diğer uygulamalarda olduğu gibi interneti kesip öyle yapmayı denedim gine aynı.

Onu zaten denemiştim tekrar denedim sonuç yok virüs taraması için Kaspersky deneme sürümünü indirmeye çalıştım exe dosyası Kaspersky sunucularına bağlanıyorda birden donup kapanıyor diğer uygulamalarda olduğu gibi interneti kesip öyle yapmayı denedim gine aynı.
Elimde son kozum kaldı.
Temiz bir bilgisayardan flash belleğe şunu yazdır, bu program bootable bir antivirüs.

Geri
Yukarı