Sistemdeki virüs nasıl silinir?

Unforgiven35

Femtopat
Arkadaşlar merhaba, bilgisayarıma yeni aldığım kolu bağlarken indirdiğim programdan virüs bulaştı. Virüsün adı 'great discover'. Forumları taradığımda özellikle son 3 ayda çok karşılaşılan bir virüs ama herhangi bir çözüm bulamadım. Arkadaşlar ben pek anlamıyorum ama virüsle ilgili olarak şunu anladım, bilgisayarda mining yapan bir malware imiş. Bilgisi olan cevaplandırırsa hep internet kaynağı açısından hem de benim için çok iyi olur. Önce ne yaptığımdan bahsedeyim:

1. Kaspersky, Windows Defender (offline tarama) ile bilgisayarı taradım, her ikisi de virüsü bulamadı. İnternetteki öneriler üzerine Malwarebytes ile de güvenli modda taradım yine bulamadı.

2.yukarıdaki süreçte, bir çözüm bulamayınca yine güvenli moddayken manuel olarak silmeyi denedim ama ne yazık ki 'erişim reddedildi' hatası veriyor.

Bunun üzerine bilgisayarı kapattım. Ne yapmam gerekir, bu virüsten nasıl kurtulabilirim?

Son düzenleme:
Aşağıdaki yazılımı kullanarak tam tarama yapın.

İçinizin rahat etmesi için ekstradan aşağıdaki antimalware yazılımları ile de tarama yapabilirsiniz:

Son düzenleme:
Aşağıdaki yazılımları kullanarak tam tarama yapın.

Hocam MBAM denemiş, reklam zararlısı değilki AdwCleaner temizlesin?

Kayıt defterine bulaşmıştır ve antivirüs programları korumak içindir silmek için değil çünkü çoğu virüsler kayıt defterine bulaşır ve kendisini silsen bile farklı formlarda aynı işe devam ederler ve antivirüs programlarını kullanmayın çünkü en iyi koruma virüs bulaştırmamaktır format at geç.

Kayıt defterine bulaşmıştır ve antivirüs programları korumak içindir silmek için değil çünkü çoğu virüsler kayıt defterine bulaşır ve kendisini silsen bile farklı formlarda aynı işe devam ederler ve antivirüs programlarını kullanmayın çünkü en iyi koruma virüs bulaştırmamaktır format at geç.
Bir çok arkadaş silmek içindir diyebilir ama senelerdir uğraşırım bu işle hiç bir programda silmeye yaramadı bulması bile güç bela bulunca da silemiyorlar silincede başka forma geçtikleri için virüs devam ediyor

Yeni konular

Geri
Yukarı