Sistemden gelen ses "DeepCool LE520" sıvı soğutmadan mı geliyor?

Buğrazan

Kilopat
Daha fazla  
Herkese iyi Sosyaller, son zamanlarda bilgisayarımdan, eklediğim videoda da duyabileceğiniz gibi, gıcırtı tarzı bir ses gelmeye başladı. Sesin tam olarak nereden geldiğini anlayamasam da sıvı soğutucudan (DeepCool LE520) geldiğini düşünüyorum. Ne zamanlar geldiğini de kestiremiyorum bazen boştayken bazen de oyundayken yapıyor bunu ama sürekli olan bir durum değil.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam en iyisi bu sesi duymaya başladığınız an sırayla teker teker fanların ve pompanın güç kablolarını çıkarıp takın. Hangisini çıkardığınızda ses kesiliyorsa sorun ondadır. En garanti yöntem.

Benzer ses benim kasa fanının birinden geliyordu. Fan kasa üst bölümüne montajlıydı ve ses geldiğinde kasaya elimi bastırınca kesiliyordu o ses.
Söktüğüm fanı kenara kaldırmak için temizlediğimde, tesadüfen sorunu anladım. Sorun; fanın montaj yerindeki parçaların birbirine tam yapışmaması neticesinde tık tık şeklinde ses gelmesiymiş (fanın ön ve arka yüzü birbirine geçmeli şeklinde montajlanmış).
Umarım sorunu anlatabilmişimdir.

Dosya Ekleri

• fann1.png
    fann1.png
    98,2 KB · Görüntüleme: 5

Yeni konular

Geri
Yukarı