Çözüldü Sisteme 2 tane RAM takınca PC açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Xevanior

Megapat
Makaleler
13
Merhaba arkadaşlar, elimde 2 tane Kingston 4 GB 1333 MHz RAM var. Bu RAM'lerden sadece eski olanını taktığımda PC açılıyor. RAM slotlarında bir sıkıntı yok. İkisini birden taktığımda veya diğer arızalı olduğunu düşündüğüm RAM'ı takınca görüntü gelmiyor. Ancak arızalı olduğunu düşündüğüm RAM'ı de alalı yaklaşık 1, 5 sene oldu. Sizce sorun neydedir? RAM'ı garantiye vermem mi lazım?

500W 80+ FSP PSU var.

Çözüm
Ikisini birden taktığımda veya diğer arızalı olduğunu düşündüğüm RAM'ı takınca görüntü gelmiyor. Ancak arızalı olduğunu düşündüğüm RAM'ı de alalı yaklaşık 1, 5 sene oldu.

Hocam bana şu cümleyi açıklar mısınız? Bozuk olduğunu düşündüğünüz RAM'i takıyorsunuz ve görüntü gelmiyor değil mi? E daha neyi tartışıyorsunuz ki RAM bozuk işte. Bir yanlışım varsa kusura bakmayın.
Tam modellerini belirtir misiniz?

Kingston KVR1333D3N9/4G 4 GB DDR3 1333 MHz PC Bellek Fiyatları ve Özellikleri RAM'in modeli bu. İkisinin de kodu aynı, voltajları aynı 1.5v.

Ek Açıklama 2020-12-12 145651.png

Sadece üzerinde bir tane çip var onların yeri farklı, yukarıdaki fotoğrafta görüyorsunuz çipi.

RAM slotları bozuk değil, çalışan RAM'ı 2 slotta da denedim çalışıyor.

Ikisini birden taktığımda veya diğer arızalı olduğunu düşündüğüm RAM'ı takınca görüntü gelmiyor. Ancak arızalı olduğunu düşündüğüm RAM'ı de alalı yaklaşık 1, 5 sene oldu.

Hocam bana şu cümleyi açıklar mısınız? Bozuk olduğunu düşündüğünüz RAM'i takıyorsunuz ve görüntü gelmiyor değil mi? E daha neyi tartışıyorsunuz ki RAM bozuk işte. Bir yanlışım varsa kusura bakmayın.

Çözüm
RAM'ı garantiye vereceğim, yardımcı olan herkese teşekkürler.

RAM eski değil mi nasıl garantisi var ki.
Bu arada aynı RAM'dan bende de var.
24C02B.
1137J6G.
Aynı bu şekilde üst üste bu yazılar yazıyor.
Datasheet'ide bu.

RAM eski değil mi nasıl garantisi var ki.
Bu arada aynı RAM'dan bende de var.
24C02B.
1137J6G.
Aynı bu şekilde üst üste bu yazılar yazıyor.
Datasheet'IDE bu.

RAM'i yaklaşık 18 ay önce aldım, aldığım firma 2 sene garanti veriyordu.

Geri
Yukarı