Çözüldü Sisteme güç gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Lainathiel

Femtopat
Daha fazla  
İlk başta EZ Debug LED'de DRAM ışığı yanıyordu bende RAM slotunu değiştirip denedim ama sonuç alamadım. Daha sonra videodaki gibi güç tuşuna bastığımda güç gelip anında gidiyor. Ne yapacağıma dair bir bilgim yok, yardımcı olabilir misiniz?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Çözüm
RAM yandığı için yeni RAM aldım, daha sonra anakarttaki RAM slotunun çalışmadığını öğrendim. Hem anakart hem de yeni RAM almış oldum. Sorunum elbette ki düzeldi...
Yardımlarınız için teşekkür ederim.
Sonradan. Durduk yere bilgisayar kilitlendi mouse ve klavye ışıkları kesildi bende resetledim daha sonra çalıştırmayı denedim ama olmadı. Dram hatası vermeye başladı.

Hocam teker teker işlemleri yaparsanız daha sağlıklı olur. Önce PC'yi kapatın. PSU fişini çekin. daha sonra PSU'yu 0 konuma getirin. 10 saniye sonra tekrar 1 konumuna getirin. Bu statik elektriklenme var ise sorunu giderir. İşlemcinizde dahili ekran kartı var mı? Yoksa Ekran kartınızı söktüğünüzde normal şekilde çalışıp ekrana görüntü vermeyebilir. Ekran kartını söküp tekrar taktığınızda güç verin sisteme. Güç aniden gelip gitme yaparsa ekran kartınız kısa devre olmuştur. Bu adımı uygulayıp tekrar yazın.

Biosu sıfırladım,rami diğer sokette denedim,silgi ile sildim sonuç değişmedi. Hala dram ışığı yanıyor.
İşlemci Ryzen 5 1600x.
Anakart B350m pro vd-plus

RAM yandığı için yeni RAM aldım, daha sonra anakarttaki RAM slotunun çalışmadığını öğrendim. Hem anakart hem de yeni RAM almış oldum. Sorunum elbette ki düzeldi...
Yardımlarınız için teşekkür ederim.

Çözüm
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı