Sisteme Mitu virüsü bulaştı

Burak194

Zeptopat
Daha fazla  
İyi günler geçen aylarda bilgisayarıma FL Studio başta olmak üzere kontakt library tarzı şeyler yükledim. Sanırım yanlışlıkla MİT'u virüsü de yüklemişim. Bugün bilgisayarı açınca çoğu dosyanın uzantısı MİT'u olmuştu ve açılmıyor. Ne yapmam lazım? Üniversite ile ilgili önemli slaytlar var. Avast indirip virüs taraması yapıyorum şu anda. Geçmiş zamana bilgisayarı getirdim fakat fayda etmedi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Üst üste iki hata. Bilmediğin yerlerden korsan program indirip virüs yemek ve üstüne piyasadaki en dandik antivirüs ile tarama yapmak.

Üst üste iki hata. Bilmediğin yerlerden korsan program indirip virüs yemek ve üstüne piyasadaki en dandik antivirüs ile tarama yapmak.
Bilgisayarlar ile ilgili pek bilgim yok avast indirme nedenim ikinci kez yanlış uygulama indirip virüs bulaştırmamak

HitmanPro veya Malwarebytes indirip tam tarama yapın. Bulunan tehditleri silip Kaspersky indirin ve onunla da tam tarama yapın. Sonra Güvenli Mod'a geçip riskli her dosyayı kaldırın.
Peki dosyaları nasıl kurtaracağım yada kurtarabilecek miyim

İlk olarak dosyalarınızın uzantısı mı .MİT oldu? Bu şekilde ise ransomware bulaşmış ve çözümü AV ile taratmak değil, bunu baştan girmeden yapılmalıydı. Sistem geri yükleme ise bu zararlıda işe yaramaz.
Gelelim çözüm olabilir mi kısmına. Her klasörde veya masaüstünde zararlı oluştuğunda .txt belgesi vb. bırakır. Bunu ve örnek bir dosyayı buradan raporlayıp sonuç linkini paylaşın:

İlk olarak dosyalarınızın uzantısı mı .MİT oldu? Bu şekilde ise ransomware bulaşmış ve çözümü AV ile taratmak değil, bunu baştan girmeden yapılmalıydı. Sistem geri yükleme ise bu zararlıda işe yaramaz.
Gelelim çözüm olabilir mi kısmına. Her klasörde veya masaüstünde zararlı oluştuğunda .txt belgesi vb. bırakır. Bunu ve örnek bir dosyayı buradan raporlayıp sonuç linkini paylaşın:
. mit değil.mitu oldu txt belgesi göremiyorum readme txt belgeleri bırakıyor diye okudum ama öyle bir şey göremedim masa üstünde garip şekilde video klipleri açılıyor fakat slaytlar ve text belgeleri açılmıyor

Eve gittiğim zaman dediğiniz linki kullanacağım teşekkür ederim

.mit değil.mitu oldu
Bu şekilde ise bu zararlı bulaşmış:
Rehberi okuyun.

Eve gittiğim zaman dediğiniz linki kullanacağım teşekkür ederim
Kullanmayın.

Yeni konular

Geri
Yukarı