Sisteme Mitu virüsü bulaştı

Tespit edilen nesnelerden farklı da olabilir Avast yeterli olmuyor genelde. MBAM ile dediğim gibi taratın.

Diğer arkadaşların dediği HitmanPro vs denedim ama bilgisayar açmıyor eski olduğu için Avast'ı son kez kurdum ve virüs içerdiğini düşündüğüm her şeyi sildim virüs yok olarak gösteriyor Avast bir de dosyaları biraz kurcalayınca bol miktarda read me isimli metni gördüm okuyunca gerçekten çok gıcığıma gitti mail adresleri de yazıyor hatta.

Diğer arkadaşların dediği HitmanPro vs denedim ama bilgisayar açmıyor eski olduğu için Avast'ı son kez kurdum ve virüs içerdiğini düşündüğüm her şeyi sildim virüs yok olarak gösteriyor Avast bir de dosyaları biraz kurcalayınca bol miktarda read me isimli metni gördüm okuyunca gerçekten çok gıcığıma gitti mail adresleri de yazıyor hatta.
Reis dosyaları kurtaramadın demi ?

Hitman değil MBAM diyorum. Readme evet bırakır çoğu ransoware türü.
Bunlar hakkında şikayette bulunamaz mıyız bıraktıkları e postayı ve mesajı kanıt göstererek

Hitman değil MBAM diyorum. Readme evet bırakır çoğu ransoware türü.
Reis gridinsoft anti-malware indirdim şuanlık 11 virüs buldu trojan ve ransomware adında fakat Bi sorun var dosya şifrelerini kırmak için kullanılan uygulama hata veriyor kurulum yaparken durduruldu diyor

Son düzenleme:
Bunlar hakkında şikayette bulunamaz mıyız bıraktıkları e postayı ve mesajı kanıt göstererek?
Polise vb. diyorsanız bir işlem yapacaklarını zannetmiyorum ancak bilişim ofisine başvurusanız bir ihtimal takibi yapılabilir sonuç alınmasa da. Dünyada bu işle uğraşan kurumlar mevcut ancak pek faydası olmuyor şimdiye kadar.
Reis gridinsoft anti-malware indirdim şuanlık 11 virüs buldu trojan ve ransomware adında fakat Bi sorun var dosya şifrelerini kırmak için kullanılan uygulama hata veriyor kurulum yaparken durduruldu diyor
Siz hala farklı AV'lerden yöntemlerden bahsediyorsunuz.

Polise vb. diyorsanız bir işlem yapacaklarını zannetmiyorum ancak bilişim ofisine başvurusanız bir ihtimal takibi yapılabilir sonuç alınmasa da. Dünyada bu işle uğraşan kurumlar mevcut ancak pek faydası olmuyor şimdiye kadar.

Siz hala farklı AV'lerden yöntemlerden bahsediyorsunuz.
Evet farklı antivirüsten bahsediyorum çünkü bilgisayar eski ve kaldırdığı en etkili antivirüs şuanlık o gibi duruyor 13 adet trojan ve ransoware yazılımı buldu detaylı tarama ile elimden fazlası gelemiyor çünkü bilgisayarın sınırları bu kadar :/

Yeni konular

Geri
Yukarı