Sisteme RAM eklemesinden sonra güvenli modda açılıyor

Cihan Yüce

Kilopat
Yer
İnegöl
Daha fazla  
Yeni RAM aldığımdan beri bilgisayar 3 kere açılırken kapanıyor, daha sonra safe moda atıyor, safe moddan BIOS'a girip değişiklik yapmadan çıkıyorum ve normal şekilde açılıyor. Eski RAM 8 GB DDR4 2400MHz CL15 yenisi ise 8 GB DDR4 3000MHz CL16. CL16'ya almaya çalıştım ama beceremedim sanırım, sistem D.O.C.P ile 2400MHz CL15'te çalışıyor. Herhangi bir ani kapanma veya oyundan atma tarzı sorun yaşamadım. RAM'i tek test ettim sorun olmadı. Sorun neden kaynaklanıyor anlamadım.

Yeni aldığınız RAM tek başına çalışıyor fakat eskisiyle birlikte çalışmıyor, doğru mu anladım?

Frekansları farklı olan RAM'lerde bu tarz sorunlar olabiliyormuş. BIOS sıfırlamayı/update etmeyi deneyin, sistemi biriyle çalıştırıp daha sonra diğerini eklemeyi deneyin. Şahsi önerim iki RAM'inde aynı olması.

Frekansları farklı olan RAM'lerde bu tarz sorunlar olabiliyormuş. BIOS sıfırlamayı/update etmeyi deneyin, sistemi biriyle çalıştırıp daha sonra diğerini eklemeyi deneyin. Şahsi önerim iki RAM'inde aynı olması.
Sonradan aldığım RAM indirimdeydi ve skill ripjasw 2400 Mhz bulamamıştım.
Bios update attım ve yine açılırken biosa attı. Biosa yeni D.O.C.P modu gelmiş onu seçtim. Ne değiştirdi bilmiyorum ama sorun yapmıyor şuan.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı