Sisteme takılan HDD'ler bozuluyor

Emirhan350

Femtopat
Daha fazla  
Elimde 2 tane hard disk vardi. İlk basta birini taktim, 2-3 gun goturdu ve bozuldu. Sonra diğerini taktim, 2 gun sonra bozuldu. Yeni hard disk alsam gene bozulur mu? Para cope gitmesin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Diskler onceden saglam miydi? Baska sistemde deneyip calistiklarini gordun mu? Diskleri daha sonra baska sisteme takip denedin mi? HDD kablosu ve güç kablosunu değiştirdin mi? Diskleri hep aynı portta mi kullandin, farkli portlara taktin mi?

Kabloda sorun var mı? Kablo değiştirmiş miydiniz?

Hayir.

Diskler onceden saglam miydi? Baska sistemde deneyip calistiklarini gordun mu? Diskleri daha sonra baska sisteme takip denedin mi? HDD kablosu ve güç kablosunu değiştirdin mi? Diskleri hep aynı portta mi kullandin, farkli portlara taktin mi?

Saglamdi ama baska sistemde denemedim.

Sabitlediğine emin misin?

Evet.

Windows 10 Pro kuruyorum her zaman acaba bununla ilgisi var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Onceden dedigim 1 hafta oldu
Onelikle baska PC'ye takip calisip calismadiklarindan emin olmalisin. Calisiyorsa kendi bilgisayarindaki HDD kablosunu degistir, baska HDD portunda dene. O HDD kablosu ile baska PC'de calsip calismadigini da denemelsin. Sorunun kaynagi PC mi kablo mu, tam olarak ortaya cikinca cozum yolu dusunulur. Anakartin HDD portundan ise garantisi varsa garantiye gonderirsin. Garantisi yoksa ve pahali bir anakart ise 100 TL civarinda PCI SATA kartlarindan alip takabilirsin.

Geri
Yukarı