Sisteme USB'den virüs bulaşmış olabilir mi?

Falmy

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar, okuldan flash bellek virüsü kaptım akıllı tahtalar sağ olsun. Bilgisayarımda şu an var mı yok mu bilmiyorum. Kaspersky ve Malwarebytes ile tarattım ve herhangi bir sonuç yoktu. Varsa da yoksa da içimi rahatlatmak için bu virüsü nasıl silerim?

Merhabalar, okuldan flash bellek virüsü kaptım akıllı tahtalar sağ olsun. Bilgisayarımda şu an var mı yok mu bilmiyorum. Kaspersky ve Malwarebytes ile tarattım ve herhangi bir sonuç yoktu. Varsa da yoksa da içimi rahatlatmak için bu virüsü nasıl silerim?

Çok çok endişeniz varsa USB'ye LLF atın. Ama diskpart ile geçer gibi.

Kaspersky ve Malwarebytes bulmadıysa yoktur. Ek olarak kaynak tüketimini düzenli olarak kontrol edebilirsiniz. Anormal bir kullanım söz konusu ise ya format atarsınız ya da virüsü silmeye çalışırsınız.

Hocam USB dert değil benim için şu an bilgisayar daha önemli bu yazılımlar bulamadıysa olması mümkün müdür?

Eğer sabit diskinizi camdan aşağıya fırlatırsanız virüsten kurtulmuş olursunuz, tabii böyle bir şey yapmayın. Sistemde virüs olup olmadığından bile emin değilken pek bir şey yapamayız. Hadi virüs var diyelim, virüs hakkında en ufak şey bilmiyoruz. Gerçi iki farklı AV ile taratmışsınız, bir şey olacağını pek sanmam.

USB'yi biçimlendirebilirsiniz. Tabi bunu yaparken bilgisayarınız risk altında olacaktır. Kaspersky indirip öyle yapın bu işlemi.

Hocam USB dert değil benim için şu an bilgisayar daha önemli bu yazılımlar bulamadıysa olması mümkün müdür?

Yani. USB'deki dosyaları silmeden tarattıysanız pek sorun var gibi gözükmüyor. Ama dediğim gibi kaynak kullanımlarını düzenli olarak kontrol edin.

Bilgisayara takılıyken Bu bilgisayara girin. USB gözükecek. Sağ tıklayıp biçimlendir deyin. İçinde ne var ne yok gidecektir.

Yeni konular

Geri
Yukarı