Sisteme USB'den virüs bulaşmış olabilir mi?

Merhabalar, okuldan flash bellek virüsü kaptım akıllı tahtalar sağ olsun. Bilgisayarımda şu an var mı yok mu bilmiyorum. Kaspersky ve Malwarebytes ile tarattım ve herhangi bir sonuç yoktu. Varsa da yoksa da içimi rahatlatmak için bu virüsü nasıl silerim?
Hala bitmedi mi şu okullardaki flash bellek krizi? Hocam oradaki virüsler genelde musallat gibi virüsler oluyorlar yani basit virüsler. İçiniz rahat olsun.

Hala bitmedi mi şu okullardaki flash bellek krizi? Hocam oradaki virüsler genelde musallat gibi virüsler oluyorlar yani basit virüsler. İçiniz rahat olsun.

Windows crackli yüklüyorlar hocam ne bitmesi. Bir de Avast ve 360 Total Security kullanıyorlar.

Arkadaşlar şu bilgiyi vermeyi unutmuşum. Kaspersky ile flash belleği tarattım dün ve bir virüs buldu ve sildi.

Meraktan soruyorum virüs nasıl çalışıyor? Benim zamanımdakiler USB Belleğin için kısayol koyup her klasöre klasörle aynı adda .exe dosyası koyuyordu. Adı da "MuSSaLaT.exe" gibi bir şeydi.

Meraktan soruyorum virüs nasıl çalışıyor? Benim zamanımdakiler USB Belleğin için kısayol koyup her klasöre klasörle aynı adda .exe dosyası koyuyordu. Adı da "MuSSaLaT.exe" gibi bir şeydi.

Musallat işte. Onun silme aracı bazen çalışmıyor. MEB'in network'üne sızmış Türk coder var yahu, yaban, bilgisiz biri bile hackler. Tek yapması gereken akıllı tahtadan şifreyi öğrenmek.

Musallat işte. Onun silme aracı bazen çalışmıyor. MEB'in network'üne sızmış Türk coder var yahu, yaban, bilgisiz biri bile hackler. Tek yapması gereken akıllı tahtadan şifreyi öğrenmek.
Lisedeki hocam, kullakları çınlasın, BT sınıfında özel ve şifreli bir Windows 7 imajı hazırlamış ve USB Belleklere şifrenin anahtarını yüklemişti. Bana tabi ki şifreyi anlatmadı ama anahtar yapımını anlatmıştı. Olurda DeepFreeze bozurlursa ve öğrencinin USB Belleğinden virüs girese anahtar da bozuluyordu. Çözüm olarak USB Belleği NTFS olarak biçimlendirip USB belleğin içine bir klasör koyuyordu. Sonra USB Belleğin kendisine olan Yazma iznini kapatıp koyduğu klasöre izin veriyordu. Böyle virüs USB Belleğin kendisine zarar veremiyor ve anahtar sıkıntısız çlışabiliyordu.

Lisedeki hocam, kullakları çınlasın, BT sınıfında özel ve şifreli bir Windows 7 imajı hazırlamış ve USB Belleklere şifrenin anahtarını yüklemişti. Bana tabii ki şifreyi anlatmadı ama anahtar yapımını anlatmıştı. Olurda DeepFreeze bozurlursa ve öğrencinin USB Belleğinden virüs girese anahtar da bozuluyordu. Çözüm olarak USB Belleği NTFS olarak biçimlendirip USB belleğin içine bir klasör koyuyordu. Sonra USB Belleğin kendisine olan Yazma iznini kapatıp koyduğu klasöre izin veriyordu. Böyle virüs USB Belleğin kendisine zarar veremiyor ve anahtar sıkıntısız çlışabiliyordu.

Crack kullanan hoca da var, böyle hoca da.

Kaspersky güncellemelerini kontrol et, güncel değilse güncelle, güncel bir Kaspersky'ın bulamadığı virüs YOKTUR.
Herhangi bir şekilde bilgisayarın çökersede eğer virüsten bilmemneden direk beni etiketle bir Windows 11 kurarız sana 0'dan hiçbir şey kalmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı